Zdjęcie: Pixabay

Lekarze zwolnieni z Kliniki Neurologii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie chcą się spotkać w najbliższą środę (28 lipca) z marszałkiem Władysławem Ortylem. Spotkania tego dnia jednak nie będzie. 

W piątek (23 lipca) lekarze wystosowali do marszałka Ortyla oficjalne zaproszenie na spotkanie. „W trosce o dobro naszych pacjentów oraz dążąc do ustanowienia kompromisu” – tłumaczą w zaproszeniu. 

Neurolodzy chcą się spotkać z Ortylem w środę w siedzibie Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie. Na spotkaniu mają być neurolodzy Kliniki Neurologii KSW nr 1 w Rzeszowie, przewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie oraz mediator z ramienia OIL.

Spotkanie ma być poświęcone zlikwidowanej Kliniki Neurologii. Lekarze, którzy tam pracowali, w maju br. zostali zwolnieni z pracy przez dyrektora szpitala Janusza Ławińskiego. Powodem są oszczędności. 

Neurolodzy o pomoc prosili prezydenta RP Andrzeja Dudę, Władysław Ortyl 7 lipca nazwał ich “pożal się boże lekarzami, z pożal się boże kliniki”. Neurolodzy słowami Ortyla poczuli się znieważenimarszałek ich publicznie przeprosił, ale lekarze przeprosin nie przyjęli

W zeszły wtorek marszałek Ortyl zapowiedział, że ustalany jest termin spotkania z neurologami. Ci w środę oświadczyli, że osobiste spotkanie z marszałkiem nie ma sensu, zarzucili mu, że powiela kłamstwa na temat zlikwidowanej Kliniki Neurologii. 

Lekarze dodali, że są gotowi na spotkanie z Władysławem Ortylem tylko podczas konferencji prasowej lub przy udziale Okręgowej Izby Lekarskiej i mediów lokalnych.

Czy tym razem marszałek przyjmie zaproszenie neurologów? W piątek po południu Tomasz Leyko, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, przekazał nam, że marszałek Ortyl z lekarzami nie spotka się 28 lipca „z uwagi na zaplanowane wcześniej aktywności”.

– Marszałek podtrzymuje także zaproszenie do spotkania w siedzibie urzędu marszałkowskiego w dogodnym dla wszystkich terminie, w którym będzie można wspólnie merytorycznie porozmawiać w konstruktywnej atmosferze – przekazał Tomasz Leyko. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama