Fot. Urząd Miejski w Boguchwale. Reprodukcja: Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu: Łukasz Hudzik i Grzegorz Wojewoda
Reklama

Łukasz Hudzik i Grzegorz Wojewoda, radni-sołtysi z klubu PiS w Radzie Miejskiej Boguchwały, nie będą dostawać podwójnej diety za udział w jednej sesji. 

Łukasz Hudzik, jeden radnych-sołtysów, w czwartek, podczas sesji Rady Miejskiej w Boguchwale wycofał z porządku obrad uchwałę o “podwójnych dietach”. Dokument przygotowały służby burmistrza Boguchwały na wniosek Hudzika i jego klubowego kolegi Grzegorza Wojewody.

Obaj należą do klubu PiS w Radzie Miejskiej i obaj pełnią rolę zarówno radnego i sołtysa. Hudzik jest sołtysem Zgłobnia, a Wojewoda – Lutoryża. Za pełnienie podwójnej funkcji chcieli oni dostawać zarówno dietę radnego – 900 zł, jak i dietę sołtysa – 350 zł.

Po naszej poniedziałkowej publikacji Łukasz Hudzik w czwartek podczas sesji postanowił zawnioskować o zdjęcie uchwały o “podwójnych dietach” z porządku obrad. – Wniosek składam, bo mam na uwadze skrajne opinie, które uchwała wywołała wśród mieszkańców i części radnych – mówił Łukasz Hudzik. 

– Naszym celem nie była ani chciwość, ani pazerność, a jedynie uporządkowanie zasad przyjmowania diet. Jest nam przykro z powodu nieuzasadnionego hejtu i oszczerstw, które uderzyły w nas i w nasz klub – dodał. 

W obronie radnych-sołtysów stanął Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały. Przyznał on, że radni rzeczywiście zwrócili się do niego z wnioskiem o ustanawianie dodatkowej diety za posiedzenie z tytułu bycia sołtysem. 

– Praca sołtysa jest trudna, wymaga poświęceń. Szacunek dla Łukasza i Grzegorza, że podjęli się bycia radnymi i sołtysami. Taka dieta powinna być im przyznana – powiedział Wiesław Kąkol.

Rada Miejska do wniosku Hudzika przychyliła się jednogłośnie, co oznacza, że uchwalę zdjęto z porządku obrad, a radni PiS “podwójnej diety” za udział w posiedzeniu nie będą dostawać. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: