Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Badania laboratoryjne u 25 pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wykluczyły zakażenie koronawirusem.

Poinformował o tym w poniedziałek po południu rzecznik urzędu Tomasz Leyko. Testy na obecność COVID-19 u pracowników przeprowadzono w związku z wykryciem w ubiegłym tygodniu koronawirusa u Anny Huk, członka zarządu województwa podkarpackiego.   

– Sanepid przeprowadził postępowanie epidemiologiczne. Badaniom na obecność wirusa poddano 25 osób. Wszystkie dały wynik negatywny – przekazał Tomasz Leyko.

Testom zostali poddani m.in. pozostali członkowie zarządu województwa: marszałek Władysław Ortyl oraz jego zastępcy: Ewa Draus, Piotr Pilch i Stanisław Kruczek. Testy w ich przypadku również nie wykazały koronawirusa, o czym informowaliśmy w sobotę

Gdy koronawirusa wykryto u Anny Huk, sanepid podjął decyzję o przeprowadzeniu testów u 25 osób z urzędu marszałkowskiego, przymusowej kwarantannie poddano 17 pracowników i ich rodziny

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

COVID-19 u Anny Huk wykryto, gdy się okazało, że koronawirusem był zakażony Józef Długoń, który 17 czerwca został wybrany na nowego dyrektora Centrum Zdrowia Psychicznego w Jarosławiu. Długoń już w czasie konkursu był zarażony koronawirusem.

W 8-osobowej komisji konkursowej było czterech przedstawicieli urzędu marszałkowskiego, w tym wspomniana Anna Huk.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama