Zdjęcie: Pixabay
Reklama

175 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce oraz 9 przypadków śmiertelnych – poinformowało w niedzielę (10 maja) o godz. 17:30 Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w województwie śląskim – 108.

Na Podkarpaciu w wieczornym komunikacie nie odnotowano kolejnych zakażeń, sanepid poinformował, że wyzdrowiały kolejne 3 osoby: mężczyzna w “sile wieku” z powiatu krośnieńskiego, kobieta w “sile wieku” z powiatu przeworskiego i starsza kobieta z Tarnobrzega. 

Na Podkarpaciu dotychczas koronawirusa potwierdzono u 371 osób, 252 wyzdrowiały, sanepid odnotował 28 zgonów z powodu choroby COVID-19. Ostatnią ofiarą śmiertelną koronawirusa w naszym regionie jest 65-letni mężczyzna, który w sobotę (9 maja) zmarł w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Sanepid poinformował o tym w niedzielę przed południem.

W niedzielę na Podkarpaciu (po godz. 10:00) odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem – u mężczyzny w “sile wieku” z powiatu tarnobrzeskiego, który przebywa w izolacji. W tej chwili na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 60 osób, 4413 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 27 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 63 osoby. W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie przebadano dotychczas 12 412 próbek na obecność koronawirusa. Dodatkowo, inne komercyjne laboratoria na Podkarpaciu od 1 marca do 30 kwietnia br. przebadały 609 próbek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: