Zdjęcie: Małgorzata Słowińska / Czytelniczka Rzeszów News

Rzeszowscy cukiernicy przygotowowali papieską kremówkę, która w najbliższą niedzielę (28 maja) będzie rozdawana mieszkańcom na ulicy 3 Maja. Czeka na nich będzie ponad 10 tysięcy porcji. 

Kremówkę upiekli cukiernicy z ul. Miodowej w Rzeszowie przy wsparciu wielu firm z kraju.

Podkarpaccy rzemieślnicy branży cukierniczej i piekarskiej dla uczczenia rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa i dla upamiętnienia rocznicy jego wizyty w Rzeszowie (w 1991 roku), z dziękczynieniem za kanonizację, od 11 lat pieką tyle metrów pysznego listkującego się ciasta ze słodkim puszystym kremem, hojnie poprzetykanego rodzynkami o smaku i zapach rumu, ile lat kończyłby Jan Paweł II.

W tym roku kremówka będzie liczyła 97 metrów. „Kremówka, takie słodkie ciastko potrafi złączyć ludzi” – napisała do nas Małgorzata Słowińska i na dowód przesłała nam zdjęcie z pieczenia ciastka.

Do upieczenia gigantycznej kremówki, które będzie liczyła ponad 10 tysięcy porcji, wykorzystano około 850 litrów mleka, ponad 3000 jaj, 200 kg masła około 800 kg margaryny, ponad 300 kg mąki, 160 kg cukru, 25 litrów rumu, 50 kg rodzynek, około 200 kg proszku budyniowego, 25 kg cukru pudru do posypania ciasta…

– W tym roku Rzeszów będzie gościł specjalnych gości. Obiecali przyjechać cukiernicy z Cukiernicy Wadowice, w której papież jadał kremówki – przekazała nam Małgorzata Słowińska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kremówki będzie można zasmakować w najbliższą niedzielę na ulicy 3 Maja. Papieska kremówka będzie częścią Dnia Matki i Dziecka, którego organizatorem jest Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Rozpocznie się on mszą świętą w kościele Św. Krzyża o 12:15. Kremówka będzie rozdawana od godz. 13:15. 

 Po kremówkowej uczcie na Rynku od 14:00 trwać będzie rodzinny festyn „Bądźmy razem”. W programie są gry i zabawy dla dzieci, m.in. pokazy rękodzieła artystycznego, przejazdy bryczkami, prezentacja motocykli, zjeżdżalnia.

Nie zabraknie występów artystycznych i koncertów. O 15:00 na Rynku wystąpi Akademia Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Nutki”. Pół godziny później zaplanowano występ zespołu „Gabcia i Przyjaciele”. O 16:00 zaprezentuje się Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” z MDK. O 16:20 z kolei swoje umiejętności zaprezentują akrobaci ZKS Stal.

Od 16:40 do 17:40 na scenie Rynku występować będą artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Później zobaczymy 20-minutowy występ zespołu tanecznego form nowoczesnych „Impet” z MKD. O 18:00 losowanie nagród.

Wieczorem zagrają zespoły „Alex” (18:30) i „Klang” (19:15). Dzień Matki i Ojca zakończy o 20:00 Apel Jasnogórski.

Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama