Zdjęcie: Materiały Salezjanów

Jesteś zabiegany i nie masz w ciągu dnia czasu dosłownie na nic? Nawet na spowiedź przedświąteczną? Nic nie szkodzi! W Rzeszowie możesz wyspowiadać się w nocy.

Rzeszowska Noc Konfesjonałów jest częścią ogólnopolskiej akcji pod tą samą nazwą, która rozpocznie się w Wielką Środę (12 kwietnia). W stolicy Podkarpacia zostanie przeprowadzona w trzech kościołach: farnym pw. św. Stanisława i św. Wojciecha (plac Farny 5), akademickim pw. św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21) oraz Podwyższenia Krzyża Św. (ul. Krakowska 18).

Nocna spowiedź rozpocznie się o godz. 21:00 w Wielką Środę, a zakończy o 6:00 w Wielki Czwartek. Jak poinformowała kuria diecezji rzeszowskiej, przez całą noc w Rzeszowie wiernych będzie spowiadało 60 kapłanów w dziesięciu konfesjonałach, pełniących posługę w formie 1,5-godzinnych dyżurów.

-W kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i kościele św. Jadwigi Królowej będzie jednocześnie spowiadać 3 księży, natomiast w kościele farnym – 4 księży – podała kuria. 

Noc Konfesjonałów to akcja  religijno-społeczna, ponieważ księża-spowiednicy biorą w niej udział dobrowolnie, jako wolontariusze, a sama reklama Nocy Konfesjonałów odbywa się w miejscach świeckich, np. autobusach MPK.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Plakatów nie znajdziemy przy kościołach, ponieważ każda parafia ma swoje rekolekcje i terminy spowiedzi. Noc Konfesjonałów to akcja przede wszystkim dla ludzi, którzy często pracują do późna, wracają na święta do domu z zagranicy, którzy w ciągu dnia nie mają czasu, dlatego kapłani wychodzą im naprzeciw – tłumaczył w zeszłym roku ks. Wiesław Rafacz, diecezjalny koordynator akcji,  zaznaczając, że nocna spowiedź cieszy się dużym zainteresowaniem wielu rzeszowian.

W Rzeszowie będzie to już 4. edycja Nocy Konfesjonałów. W Polsce zaś 8. Pomysłodawcą całej akcji jest ks. Grzegorz Adamski ze Szczecina, ogólnopolski koordynator Nocy Konfesjonałów. Warto dodać, że nocną spowiedź może w swojej parafii zorganizować każdy ksiądz, niezależnie od terminów, które w kościele zostały wyznaczone odgórnie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama