Zdjęcie: Pixabay

Klony, lipy i jałowiec – takie rośliny w połowie października pojawią się m.in. na al. Powstańców Warszawy, przy nowym targowisku czy ul. Podkarpackiej w Rzeszowie.

Rzeszów jest znany z dbania o estetykę miasta chociażby poprzez już tradycyjne nasadzenia wiosenno-letnio-jesienne. Pomysły na to, aby w stolicy Podkarpacia było bardziej zielono przyjeżdżają z różnych miejsc – na al. Kopisto mamy krzewy zainspirowane  Chinami, zaś na al. Cieplińskiego oświetlenie zieleni przywieziono z Bostonu.

Ratusz idzie więc za ciosem. Do 16 października  w miejskich pasach zieleni przy ulicach: Powstańców Warszawy, Dworaka, Podkarpackiej, Szpitalnej, Wywrockiego, Cienistej Łukasiewicza i Przemysłowej i Kopisty chce posadzić łącznie  290 drzew.

Wśród proponowanych gatunków znajdziemy klon zwyczajny, klon polny, lipę drobnolistną oraz jałowca sabińskiego.

W październiku rozpoczną się również nasadzenia jesienne. Na tym etapie sadzi się około 11,6 tys. sztuk kwiatów. Jesienią również sadzi się cebule tulipanów i krokusów, które kwitną wiosną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kwiaty pojawią się w centrum miasta, m.in. przy ul. Grottgera, Grunwaldzkiej, w Parku Jedności Polonii z Macierzą, przy rondzie Dmowskiego, a także przy alejach Piłsudskiego i Powstańców Warszawy.

W tym roku mieszkańcy Rzeszowa jesienią będą mogli również zobaczyć kapustkę ozdobną. Roślina ma rozetowy pokrój i osiąga 30-40 cm wysokości. Jej największą ozdobą są liście: niezwykle dekoracyjne, o różnych barwach: począwszy od białej, żółtawej i różowej, a skończywszy na zielonej i ciemnofioletowej. Liście mają charakterystyczny kędzierzawy kształt.

W tym roku na same nasadzenia miasto wyda około 110  tys. zł, gdy dodamy do tego całoroczną pielęgnację „kwiecisty” budżet zamyka się w kwocie ok. 700 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama