Zdjęcie: Materiały prasowe

Początek wiosny to idealny czas na zmianę trybu życia. Zapraszamy Cię do śledzenia tematów poruszanych na Obiadach Czwartkowych, gdyż dotyczą one najróżniejszych aspektów zdrowia. Spotykają się na nich przedstawiciele rozrywki i kultury po to, by omawiać zalety odpowiedniej diety i zdrowego podejścia do codzienności.

Goście Obiadów Czwartkowych to znane i lubiane osobistości. Kto wpadł na pomysł, by gromadzić ich przy stole? Tomasz Filipiak, założyciel firmy Philipiak Polska. Spotkania te mają też drugi cel – wspieranie akcji charytatywnych. W ten oto sposób łączy się pyszne jedzenie, miłą konwersację i szczytne idee. Chcesz wiedzieć więcej o gościach Obiadów Czwartkowych? Zapraszamy do lektury: http://www.obiadyczwartkowe.pl/nasi-goscie

Smacznie, zdrowo, tradycyjnie!

Karola Okrasy nie trzeba nikomu przedstawiać. To niekwestionowany wirtuoz smaku. W swojej kuchni czerpie z najlepszych polskich tradycji, jednak tak dobiera składniki, by klasyczne potrawy stały się zdrowe i lekkostrawne. Jeśli tęsknisz za przysmakami babci, warto zapoznać się z przepisami Okrasy. Udowadnia on, że smaki naszych przodków są nadal atrakcyjne i wcale nie muszą odchodzić w niepamięć. Tradycyjna kuchnia w nowoczesnym wydaniu smakuje równie wspaniale. Dobrze jest móc cieszyć się nią bez wyrzutów sumienia. Tak, Karola Okrasy na pewno warto posłuchać!

Zdrowe styl życia a zbilansowana dieta

Odpowiednia dieta jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia. Cennych wskazówek na ten temat udziela Agnieszka Cegielska. Ta znana i lubiana „pogodynka” jest najlepszym dowodem na to, że zdrowe posiłki dostarczają sił witalnych i pozwalają realizować kolejne cele. O zdrowym odżywaniu podczas Obiadów Czwartkowych mówi też Małgorzata Foremniak. Aktorka od lat zachwyca promiennym uśmiechem i miłą aparycją. O diecie wypowie się też inna gwiazda filmowa – Małgorzata Pieczyńska. Szczególnie chętnie wypowiada się o edukacji żywieniowej w szwedzkich szkołach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zdrowa, bo odpowiednio odżywiona

Aktorki i modelki maja szczupłe sylwetki, których zazdroszczą im inne kobiety. Jak walczą ze zbędnymi kaloriami? Czy stosują drakońskie diety? Julia Pietrucha i Karolina Malinowska przekonują, że wystarczy odpowiednio się odżywiać, by mieścić się w ulubione sukienki. Głodzenie się nie jest dobrym rozwiązaniem. Organizm potrzebuje energii, by mógł odpowiednio funkcjonować. Co jeść, by zachować piękną sylwetkę, zdrowie i jednocześnie cieszyć się dobrym samopoczuciem? Odpowiedzi na te pytania będą udzielane podczas Obiadów Czwartkowych.

Jak dieta jest najlepsza?

Czy istnieje dieta cud? Magdalena Wójcik zna odpowiedź na to pytanie. Prowadząca program „Jem i chudnę” doskonale wie, jakie produkty warto mieć w lodówce, a których najlepiej unikać. Warto dowiedzieć się, co ma do powiedzenia na temat efektu jojo i jak komentuje popularność poszczególnych diet cele brytów. Żywienie to zbyt poważne zagadnienia, by wiedzę o nim czerpać od niesprawdzonych źródeł. Innym autorytetem może być Sylwia Leszczyńska. To zawodowy dietetyk kliniczny i właścicielka Instytut Zdrowego Żywienia i Dietetyki Klinicznej SANVITA. W swojej praktyce zawodowej miała do czynienia z osobami, które z różnych powodów nie mogły stracić na wadze. Chętnie dzieli się wiedzą na temat przyczyn takiego stanu rzeczy i zapewnia, że zdrowie jest najważniejsze.

Wegetarianizm – modny czy zdrowy?

Wegetarianizm jest dzisiaj niezwykle modny. Czy to przejściowy trend? A może warto sprawić, by był stałym elementem życia? Na pewno nie można pochopnie podjąć decyzji o zaprzestaniu spożywania mięsa. Zbilansowana dieta bez niego jest możliwa, jednak powinna być skonsultowana ze specjalistami. Doskonale wie o tym Monika Mrozowska. Od lat zachęca do zaprzestania jedzenia mięsa i cieszenia się posiłkami, przy których powstawaniu nie ucierpiało żadne zwierzę. Ta autorka książek kulinarnych i bloga jest bardzo przekonująca. Swoje poglądy popiera rzetelną wiedzą.

Jak nauczyć pociechę zdrowych nawyków żywieniowych?

Dzieci kochają niezdrowe jedzenie, a warzywa i owoce już niekoniecznie. Czy zastanawiałaś się kiedyś dlaczego? Może witaminy kojarzą im się z nudą i rodzicielską dyscypliną? Istnieje wiele sposobów, by zachęcić pociechy do zdrowego odżywiania. Violetta Kołakowska zna je i z powodzeniem stosuje. Ta  modelka, stylistka i aktorka wychowuje swoje dzieci tak, by w przyszłości zdrowy tryb życia był dla nich przyjemnością, a nie wyrzeczeniem. Jak to robi? Swoje triki zdradza podczas Obiadów Czwartkowych.

Reklama