Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Od czwartku ul. Lisa-Kuli w Rzeszowie będzie zwężona z czterech do dwóch pasów ruchu. Powód? Rusza planowana modernizacja jezdni.  

W poniedziałek rozpoczęły się prace przygotowawcze do remontu ul. Lisa-Kuli. Polegają one m.in. na ustawieniu odpowiednich znaków informujących o tymczasowej organizacji ruchu. Ekipa drogowców z firmy Molter z Głogowa Małopolskiego, która inwestycję na zlecenie miasta wykonuje za ponad 1 mln zł, na plac budowy ma wejść w czwartek. 

To oznacza, że w najbliższych dniach zmieni się organizacja ruchu na ul. Lisa-Kuli. Jak przekazuje wykonawca, utrudnienia w ruchu polegające na zwężeniu drogi będą obowiązywać od 6 do 24 sierpnia.  

– Inwestycja została podzielona na trzy etapy: najpierw z ruchu będą wyłączone dwa pasy środkowe, później dwa pasy od strony Komendy Miejskiej Policji, a następnie od Outletu Graffica – mówi nam Daniel Hatalak, kierownik budowy w firmie Molter. 

Prace budowlane mają trwać od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-17:00. Wykonawca przewiduje także prace nocne, szczególnie na ostatnim etapie, gdy będzie kładziona ostatnia warstwa asfaltu. – Od zarządcy drogi dostaliśmy zgodę, aby tę część robót przeprowadzić w nocy z soboty na niedzielę – przekazuje Hatalak.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Remont ul. Lisa-Kuli będzie polegał na wymianie nawierzchni, regulacji krawężników oraz studzienek kanalizacyjnych. Droga, podobnie jak plac Śreniawitów, zostanie wzmocniona tzw. geosiatką, aby w przyszłości szybko nie powstały koleiny.

Miasto o planowanej inwestycji i związanych z nią utrudnieniach informuje już od ubiegłego tygodnia. To właśnie wtedy na tablicach elektronicznych nad al. Cieplińskiego pojawił się komunikat o remoncie. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama