Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miasto przygotowuje się już do świąt Bożego Narodzenia. W poniedziałek (14 listopada) zacznie się montaż świątecznego oświetlenia. Centrum Rzeszowa będzie zdobiło o dwa tygodnie krócej niż w ubiegłych latach.

Zgodnie z decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 15 stycznia 2023 roku. Miasto w ten sposób zaoszczędzi około 400 tys. zł, bo pierwotnie na świąteczne oświetlenie rzeszowskich ulic miało wydać ok. 1,7 mln zł.

16-metrowa choinka

Ozdoby, podobnie jak w poprzednich latach, zamontuje firma Multidekor z Piastowa. Świetlne dekoracje będą nie tylko na Rynku, ale także miejskich deptakach (3 Maja, Kościuszki) oraz na placach, mostach i rondach. W sumie będą 474 sztuki oświetlenia. 

Na Rynku pojawi się choinka, w tym roku ponad 16-metrowa, i ozdobiona będzie m.in. złotymi i srebrnymi bombkami. – Choinkę zwieńczy złota gwiazda, która będzie miała średnicę 1,5 metra – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

W ubiegłych latach dużą atrakcją Rynku były świetlne elementy przestrzenne takie jak np. autobus. Tej zimy najmłodszych przyciągać będzie podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi.

Dwa renifery na skwerze

Latarnie na ulicach Kościuszki i Mickiewicza ozdobią podświetlane złote rozety, Grunwaldzką rozświetlą złote stroiki z „płonącą świecą”, a na 3 Maja dekoracje będą w kształcie ostrokrzewu ozdobionego bombkami.

Na tej ostatniej ulicy uwagę spacerujących przyciągać ma dekoracja w formie świątecznego prezentu. Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza pojawią się z kolei dwa renifery.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina witać będzie świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki.

Montaż ozdób rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 14 listopada i potrwa do końca miesiąca. Inauguracja świątecznego oświetlenia zaplanowana jest na 1 grudnia. Demontaż rozpocznie się już w połowie stycznia.

Świąteczne Miasteczko 

Stałą już grudniową atrakcją Rzeszowa jest Świąteczne Miasteczko. Na Rynku pojawi się domek Mikołaja, jarmark z rękodziełem i świątecznym jadłem, pojawi się snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. 

Świąteczne Miasteczko zostanie otwarte 3 grudnia. Tego dnia pojawi się w nim Św. Mikołaj.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama