Fot. Bartosz Frydrych / Rzeszów News. Na zdjęciu Konrad Fijołek

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdza – Konrad Fijołek zwycięzcą drugiej tury wyborów prezydenckich w Rzeszowie!

Przed godz. 2:00 w nocy PKW podała pełne wyniki ze 102 obwodów głosowania w Rzeszowie. Nieznacznie się one różnią od wyników badania exit poll Ipsos dla telewizji Polsat, TVN i TVP. 

Z danych PKW wynika, że Konrad Fijołek (Rozwój Rzeszowa) zdobył 54,90 proc. głosów (36 916), a jego rywal Waldemar Szumny z PiS – 45,10 proc. (33 310). Frekwencja wyniosła 45,56 proc. W wyborach wzięło udział 67 653 osoby na ponad 148 tys. uprawnionych. 

 

Dogrywka prezydencka w Rzeszowie odbyła się po raz pierwszy od 22 lat. Pierwszą turę z 7 kwietnia wygrał Konrad Fijołek, otrzymał 37,91 proc. głosów, drugi Waldemar Szumny – 24,23 proc. W wyborach na prezydenta Rzeszowa startowało sześcioro kandydatów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Pracowałem od rana do wieczora, będę pracował jeszcze więcej – obiecał podczas wieczoru wyborczego Konrad Fijołek. Z kolei Waldemar Szumny za swój sukces uznał udział w drugiej turze wyborów i fakt, że PiS wygrało wybory do Rady Miasta Rzeszowa

Zwycięstwo Konrada Fijołka w wyborach ma słodko-gorzki smak. W nowej kadencji stracił zaplecze polityczne. Jego Rozwój Rzeszowa będzie miał tylko pięciu radnych, miał 14. Koalicja Obywatelska będzie miała siedmiu, Razem dla Rzeszowa – czterech radnych.

W trakcie kampanii Konrad Fijołek zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, to jego nowym zastępcą zostanie Marcin Deręgowski, szef rzeszowskiej PO. Swojego wiceprezydenta chce mieć też Polska 2050 Szymona Hołowni – Krzysztofa Stańkę. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama