Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Znamy oficjalne wyniki niedzielnych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Wygrał je Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Wyborczej dogrywki nie będzie. 

Do Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie dotarły już wszystkie protokoły ze 100 komisji obwodowych na terenie miasta. Tuż po 1:00 w nocy poznaliśmy na razie procentowe wyniki niedzielnego starcia o fotel prezydenta Rzeszowa.

Na Konrada Fijołka głosowało 56,51 proc. wyborców, na Ewę Leniart, kandydatkę PiS – 23,62 proc., na Marcina Warchoła, kandydata wspierane przez Tadeusza Ferenca – 10,72 proc., a na Grzegorza Brauna, kandydata Konfederacji – 9,15 proc.

W sondażu exit poll Warchoł był ostatni

Po godz. 2:30 w nocy w ratuszu wywieszono protokół z niedzielnego głosowania. – On będzie jeszcze podlegał sprawdzeniu przez komisarza wyborczego w Rzeszowie – mówił sędzia Marek Antas, przewodniczący MKW w Rzeszowie. 

Niedługo później komisarz wyborczy wydał obwieszczenie o wynikach przedterminowych wyborów i wyborze Konrada Fijołka na nowego prezydenta Rzeszowa 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na Konrada Fijołka oddano 45 059 głosów, na Ewę Leniart – 18 831, Marcina Warchoła – 8 546, a na Grzegorza Brauna 7 296. Uprawnionych do głosowania było 148 263 osoby, nieważnych głosów było 347. Frekwencja w wyborach wyniosła 54 proc.  

Teraz w ciągu siedmiu dniu od daty obwieszczenia wyników wyborów, komisarz wyborczy zwołuje sesję rady miasta, na której wydaje zaświadczenie o wynikach głosowania. Wtedy zwycięzca obejmuje funkcję prezydenta Rzeszowa. 

Konradowi Fijołkowi trzeba będzie również wygasić mandat radnego. Na jego miejsce do rady miasta wejdzie Anna Skiba, która w 2018 roku startowała z list Rozwoju Rzeszowa. 

Pierwsze komentarze kandydatów po niedzielnych wyborach możecie przeczytać TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. O tym, co mówili mieszkańcy podczas głosowania przeczytacie TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama