Zdjęcie: materiały prasowe KWW Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun (Konfederacja) pogratulował Konradowi Fijołkowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Stwierdził też, że szanuje wybór rzeszowian.

„Bóg zapłać” – powiedział Grzegorz Braun tuż po ogłoszeniu wyników sondażu exit poll, w którym uzyskał 9,80 proc. Braun wyprzedził tym samym Marcina Warchoła (9,30 proc), ale znalazł się za Ewą Leniart (25,10 proc). Zwycięzcą sondażu okazał się Konrad Fijołek, który osiągnął 55,80 proc. 

– To nowy impuls dla Rzeszowa i dla Polski – ocenił swój wynik Braun. – Niezależnie bowiem od wyników, sam fakt, że w ogóle weszliśmy do tej gry, oznacza, iż jesteśmy zwarci i gotowi do następnych akcji – przekonywał w niedzielny wieczór. 

Życie polityczne Rzeszowa

Poseł Konfederacji wyglądał na zniechęconego. Upierał się jednak, że jego życie polityczne nie kończy wraz z przegraną wyborach na prezydenta Rzeszowa.

– Szanuję wybór rzeszowian i gratuluję ewentualnemu zwycięzcy. Będę z baczną uwagą i krytyczną czujnością nadal uczestniczył w życiu politycznym Rzeszowa – zobowiązał się Grzegorz Braun. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Brauna wspierał Jakub Kulesza, przewodniczący Koła Polskiego Konfederacji. – Dokonaliśmy czegoś niemożliwego, przebiliśmy szklany sufit. To jest wynik historyczny – mówił. – W Lublinie nie udało nam się rozepchać machin partyjnych i medialnych. W Rzeszowie to zrobiliśmy – zachowywał optymizm Kulesza. 

Politycy Konfederacji gratulują Braunowi na Twitterze. „To, że dla wielu 3. miejsce i 10 proc. dla kandydata Konfederacji nie jest satysfakcjonujące, tylko pokazuje, jak duży progres uczyniło nasze środowisko w ostatnich latach!” – napisał poseł Konrad Berkowicz. 

„Sondażowe 10 proc. w Rzeszowie dla Grzegorza Brauna w bardzo trudnej kampanii to zwiastun przebijania się Konfederacji na dwucyfrowe wyniki w kraju” – dodał Robert Winnicki, poseł Konfederacji i lider Ruchu Narodowego. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama