Zawieszone kursy PKS Rzeszów
Zdjęcie: PKS Rzeszów
Reklama

Spółkę PKS Rzeszów zdecydowały się wesprzeć finansowo okoliczne gminy, do których kursują autobusy. Efekt? Niedzielne kursy zostają bez zmian.

Po lawinie negatywnych komentarzy ze strony pasażerów, którzy krytykowali odwołanie kursów w dwie niedziele 11 i 18 marca, zarząd PKS Rzeszów zmienił zdanie, o czym poinformował nas pan Michał, Czytelnik Rzeszów News. „Posypali głowy popiołem. Kursy zostają” – napisał do naszej redakcji.

Rzeczywiście, na Facebooku PKS w Rzeszowie w czwartek przed godz. 16:00 pojawił się komunikat o zmianie decyzji zarządu spółki. W jego treści czytamy:

„W związku z interwencją gmin, których dotyczy ograniczenie niedzielnej komunikacji w dniach 11 i 18 marca br. oraz chęcią partycypacji w kosztach finansowania nierentownych kursów, Zarząd PKS w Rzeszowie S.A. podjął decyzję o przywróceniu zawieszonych kursów”.

Przypomnijmy, że decyzja o tym, aby w tych dwóch dniach odwołać kursy PKS była podyktowana ich nierentownością oraz bardzo niską frekwencją. Zarząd spółki tłumaczył, że do takiej decyzji został zmuszony w związku z wejściem w życie 1 marca ustawy dotyczącej ograniczenia handlu w niedziele i święta. 

Władze PKS Rzeszów twierdziły bowiem, że większość pasażerów na ogół w niedziele dojeżdża do pracy w galeriach handlowych, a gdy te będą zamknięte mogłoby się okazać, że autobusy woziłyby powietrze. 

Pasażerowie cieszą się, że zarząd spółki zmienił zdanie. „Jak się chce, to można. Brawo PKS Rzeszów” – komentują na Facebooku przewoźnika.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama