Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Anna Skiba, radna miasta Rzeszowa, apeluje do prezydenta Konrada Fijołka, by miasto zamontowało więcej kamer na skateparku, a strażnicy miejscy częściej kontrolowali teren obiektu.

To reakcja na naszą niedzielną publikację o pobiciu chłopaka przez nastolatka na rzeszowskim skateparku. W poniedziałek poinformowaliśmy, że sprawcy pobicia, do którego doszło 21 lipca, poszukuje policja. – Jesteśmy na dobrej drodze – powiedziała nam po południu mł. asp. Anna Iskrzycka z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W poniedziałek zareagowała także Anna Skiba, radna miasta Rzeszowa (niezrzeszona). W poniedziałek, w związku z „szokującym wydarzeniem” na skateparku, napisała list do prezydenta Konrada Fijołka, by miasto zwiększyło monitoring na terenie obiektu i wysłało tam strażników miejskich do częstszych kontroli.

„Zdarzenie to [pobicie nastolatka – przyp. red.] jest tym bardziej szokujące, że zachowanie pozostałych uczestników pobicia wskazywało na akceptację takiego zachowania” – napisała w liście do prezydenta Fijołka Anna Skiba, dodając że sama jest matką i działa na rzecz wychowania dzieci i młodzieży.

„(…) Nie mogę pozostać obojętna oraz pozwolić na bezczynność wobec takich zachowań młodzieży. Tym bardziej zdarzenie to miało miejsce w przestrzeni publicznej, rekreacyjnej gdzie użytkownicy oraz ich rodzice, powinni mieć poczucie bezpieczeństwa” – czytamy dalej w liście radnej Skiby. 

„Nasze miasto postrzegane jest jako jedno z najbezpieczniejszych w kraju i przychylne do rozwoju między innymi sportowych talentów” – dodaje Anna Skiba. W liście wspomniała o sukcesie 13-letniej Momiji Nishiya, reprezentantce Japonii, która na trwającej właśnie olimpiadzie w Tokio zdobyła złoty medal w skateboardingu, czyli jeździe na deskorolce. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Dlatego miejsca takie jak Rzeszowski Skatepark powinny być bezpiecznym a zarazem doskonałym miejscem dla dzieci i młodzieży na doskonalenie swoich umiejętności” – uważa Anna Skiba. Apel o dodatkowe kamery na skateparku i częstsze patrole strażników uzasadnia też „czynniki wychowawczy i prewencyjny dla dramatycznych działań młodzieży”.

„Nie możemy jako władze miasta pozostać obojętni na takie wydarzenia” – nie ma wątpliwości radna Skiba, która w sprawie pobicia nastolatka na skateparku zwróciła się do komendanta rzeszowskiej policji o informacje, co funkcjonariusze dotychczas zrobili.

https://www.youtube.com/watch?v=OCq5ojSGzdc 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama