Zdjęcie: Facebook.com / Islamista blog

Rzeszowscy policjanci zatrzymali w czwartek mężczyznę, który jest podejrzewany o rasistowski atak na 22-letnią muzułmankę – dowiedział się Rzeszów News.

Informacje o zatrzymaniu podejrzewanego potwierdził nam Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Na razie nie są znane bliższe okoliczności zatrzymania mężczyzny. W tej chwili wiadomo tylko tyle, że wpadł on w ręce funkcjonariuszy w czwartek 8 sierpnia.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. Dotyczy ono kierowania gróźb karalnych z powodu przynależności wyznaniowej i znieważenia z tego samego powodu. Jeszcze dzisiaj w prokuraturze będą prowadzone czynności z zatrzymanym mężczyzną. 

– Mamy na to 48 godzin. Musimy najpierw potwierdzić, czy wytypowany i zatrzymany mężczyzna jest właściwą osobą – mówi Katarzyna Drupka, wiceszefowa rzeszowskiej prokuratury. Zapowiada, że więcej informacji prokuratura przekaże w piątek. 

– Każda dodatkowa w tej chwili informacja może pokrzyżować nam plany – słyszymy w prokuraturze. 

Zawiadomienie o przestępstwie do KMP w Rzeszowie trafiło w sobotę. 22-letnia mieszkanka Rzeszowa, dzień wcześniej, w piątek po południu na rzeszowskich bulwarach padła ofiarą rasistowskiego ataku. W poniedziałek kobieta została przesłuchana przez policjantów. 

Polka, która jest muzułmanką, na bulwarach spacerowała z wózkiem z 3-miesięcznym synkiem. Mijający ją mężczyzna szarpnął wózek, do kobiety krzyczał: “Wypierdalajcie stąd, brudasy!”, wyciągnął rękę w hitlerowskim geście wykrzykując: “Heil Hitler” i “White Power”. 22-latkę nazwał “brudaską”, jej dziecko “arabskim bachorem”, obojgu groził też śmiercią. 

Skończyło się, na szczęście, “tylko” na wyzwiskach. O tym, jak 22-latka wspominała piątkowe zdarzenie możecie przeczytać TUTAJ.

Do tematu wrócimy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama