Zdjęcie: materiały Steel Roses MC East Gate
Reklama

Festiwal Rockowa Noc X Faine Misto w Rzeszowie to nie tylko muzyka. Specjalną strefę POGOdzinach będą mieli motocykliści, którzy zachęcają również do udziału w zbiórce krwi dla potrzebujących.

Rockowa Noc X Faine Misto odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Headlinerem festiwalu będzie finlandzki zespół Korpiklaani. W pierwszy dzień imprezy zagrają także: Karna (hucul metal), Space of Variations (electronic metal)Ignea (melodic metal) oraz koncertujący w kilkunastu krajach światach Stoned Jesus oraz Sick Solution – najlepszy zespół metalowy 2021 na Ukrainie.

Z kolei 27 sierpnia wystąpią: Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych – występy młodych kapel. W trzeci dzień festiwalu (28 sierpnia) zagrają: wspomniany laureat Przeglądu Zespołów Konkursowy, a także Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i Riverside.

Teren trzydniowego festiwalu zamieni się w „Rock City” ze strefami różnych rockowych aktywności, m.in. tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym (1000 miejsc). Strefą motocyklową POGOdzinach będzie się „opiekowała” ekipa Steel Roses MC East Gate Poland.

Będą konkurencje 

POGOdzinach to miejsce przyjazne motocyklistom. – Motocykliści będą mogli w bezpiecznym miejscu zaparkować swoje maszyny, rozbić swój namiot i udać się posłuchać sporej dawki rocka. Strefa motocyklowa będzie funkcjonować przez cały czas, nie tylko podczas koncertów – zapowiada Damian Dorosz z grupy SRMC East Gate Poland.

Będą konkurencje znane ze zlotów motocyklowych m.in. picie bezalkoholowego piwa na czas przez słomke, test pilota, najgłośniejszy wydech, przeciąganie liny, test siłacza i lekkoatletyczny motocyklista. Firma PILC udostępni symulator lotów spadochronowych, który w pełni odzwierciedla odczucia związane ze skokiem spadochronowym. 

– To sprzęt innowacyjny na skalę europejską, jeśli nie światową – uważa Damian Dorosz.  

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W strefie POGOdzinach będzie można usiąść i pogadać o swojej pasji jaką są motocykle, jak również pooglądać maszyny ze stajni Game Over Cycles. Specjalnie dla posiadaczy motocykli, którzy przyjadą na imprezę, organizator przewidział rewelacyjne ceny na karnety – karnet na 2 dni festiwalu można kupić za 69 zł.

Oddaj „czerwone paliwo”

Kolejnym wydarzeniem jest „Puls Rockowej Nocy”. 27 sierpnia, przy współudziale Harley-Davidson Rzeszów, Game Over Cycles Rzeszów oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa, na parkingu HD Rzeszów przy ulicy Ludwika Chmury 4 od godziny 10:00 w specjalnym krwiobusie trwać będzie zbiórka krwi dla potrzebujących 

– W zamian za oddanie swojego czerwonego paliwa, dawcy otrzymają karnet na Rockową Noc. Na uczestników czekać będą promocje w salonie Harley-Davidson Rzeszów, oraz pyszne jedzenie, motocyklowa atmosfera i dźwięki rocka przeplatane rykiem silników – zachęca do udziału w zbiórce Damian Dorosz.

Na koniec zbiórki o 15:00 motocykliści wsiądą na swoje maszyny i zrobią trochę hałasu na mieście. – Niech Rzeszów zobaczy jak celebrujemy święto rocka, udamy się formacją paradną do strefy POGOdzinach, gdzie odstawimy sprzęty i zatopimy się w dźwiękach płynących ze sceny – zapowiadają organizatorzy strefy motocyklowej. 

Wszystkie bilety i karnety dostępne są na ticketmaster.pl. Dzieci do 12. roku życia wchodzą bezpłatnie. Organizatorzy proszą o zabranie na festiwal legitymacji szkolnych. Organizatorami Rockowa Noc X Faine Misto są: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Misto, Arto Music&Media. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama