Pogranicznicy i CBŚP odkryli melasę tytoniową w… karmie dla psów [FOTO]

Przemyt ponad 9 ton melasy tytoniowej do fajek wodnych ujawnili funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Centralnego Biura Śledczego Policji i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego. Melasę znaleziono w karmie dla pasów.

 

Bieszczadzcy pogranicznicy, policjanci  CBŚP z Chełma i funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego wytypowali w Barwinku (przy wjeździe ze Słowacji do Polski) do kontroli samochód ciężarowy, który przewoził 27 palet z puszkami karmy dla psów.

Kontrola wykazała, że w puszkach, zamiast karmy dla psów, znajduje się melasa tytoniowa do fajek wodnych. – Łącznie ujawniono 9 317 kilogramowych puszek z tytoniem – poinformowała Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Z ustaleń pograniczników wynika, że tytoń, który pochodził ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, miał trafić do Niemiec. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę tira, mieszkańca Lubelszczyzny. Wobec niego wszczęte postępowanie karno-skarbowe. Wartość uszczupleń celno-podatkowych wynosi ponad 5,5 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama