Ponad 11 mln zł kosztował nowy budynek Komendy Powiatową Policji w Łańcucie. Policjanci wreszcie będą pracowali w cywilizowanych warunkach.

[Not a valid template]

 

Nowy budynek komendy przy ul. Traugutta w piątek został oficjalnie oddany do użytku. Na uroczystość przyjechał nawet zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski. Nie mogło zabraknąć szefostwa komendy wojewódzkiej z Rzeszowa oraz lokalnych władz.

Nową siedzibę dla łańcuckich policjantów wybudowała firma Skanska. Komenda została poświęcona przez duchownych.

Dotychczasowy budynek komendy w Łańcucie urągał jakimkolwiek zasadom właściwych warunków do pracy, a w policji to już szczególnie. Komenda, działająca w budynku z 1930 r., nie miała policyjnego aresztu. Ciasnota, smród od panoszącego się grzyba, brak parkingu i garaży – tak wyglądała rzeczywistość pracy policjantów.

Ponieważ dotychczasowej siedziby komendy nie można było rozbudowywać ze względu na zabytkowy charakter obiektu, w 2008 r. zapadła decyzja o budowie nowej komendy. Roboty zaczęły się w 2014 r.

Inwestycja została sfinansowana z budżetu państwa, dorzuciła się do niej także gmina Łańcut. Skanska wybudowała dwukondygnacyjny budynek administracyjno-biurowy o powierzchni blisko 2,5 tys. m kw.

– Recepcja, pomieszczenia dla służby dyżurnej, pomieszczenia dla osób zatrzymanych, przestronne biura, w których na co dzień pracują policjanci, bez wątpienia poprawią komfort pracy oraz poziom obsługi mieszkańców – twierdzi Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci będą mieć też do dyspozycji budynek garażowy z podręcznym stanowiskiem warsztatowym i stanowiskiem do mycia samochodów, a także boksy dla 3 psów służbowych. Jest także wewnętrzny parking dla samochodów służbowych i zewnętrzny dla interesantów, oraz place postojowe i manewrowe, drogi dojazdowe, ogrodzenie i brama wjazdowa.

Budowa nowej komendy kosztowała ponad 11,5 mln zł.

Łańcuckim policjantom przekazano również 5 nowych radiowozów, których zakup sfinansowano z budżetów Komendy Głównej Policji, Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego i lokalnych samorządów.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama