Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca opla, który w Rzeszowie nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 

Do zdarzenia doszło we wtorek (1 marca) na ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Tam policjanci drogówki mierzyli prędkość kierowców. Około godz. 23:15 nakazali zatrzymać się kierowcy opla, który jechał 82 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. 

Kierowca zatrzymał się, ale po chwili gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku Świlczy. Policjanci ruszyli w pościg. Kierowca uciekał ul. Krakowską, następnie drogą serwisową przy S19, którą dojechał do ulicy Dębickiej i kontynuował jazdę w kierunku Woli Zgłobieńskiej.

W Zgłobniu na zakręcie kierowca opla stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery przy drodze. Tam zatrzymali go policjanci. Kierowcą okazał się 54-letni mieszkaniec Rzeszowa. Był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Okazało się, że miał już zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.  Policjanci zabezpieczyli samochód 54-latka.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę po pijanemu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama