Fot. Krzysztof Zajączkowski / Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Degustacje, pokazy gotowania, koncerty, dyskusje, produkty świąteczne…  W weekend (11-12 grudnia) w G2A Arena w Jasionce XV Międzynarodowe Targi Produktów i Żywności Wysokiej Jakości „Ekogala”.

Lista wystawców jest długa. Znalazło się na niej 101 polskich producentów żywności tradycyjnej i ekologicznej w tym instytucje okołorolnicze, 11 wystawców z Ukrainy, Węgier, Rumunii, Słowacji i Grecji, będą też 82 stoiska on-line.

Targi rozpoczną się w sobotę, 11 grudnia, o godz. 10:00. Już wtedy będzie pierwszy pokaz przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych im. Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Młodzi adepci sztuki kulinarnej przygotują świąteczne potrawy, na stole będą tylko polskie  i ekologiczne produkty.
 
Później będzie koncert Orkiestry Dętej z Zaczernia, a w południe oficjalne otwarcie „Ekogali”. W sobotnim programie są jeszcze dyskusje specjalistów, m.in. na temat szans polskiego produktu ekologicznego.

W niedzielnym programie jedną z atrakcji będzie pokaz gotowania z udziałem podkarpackich VIP-ów. Zaproszenie przyjęli: Władysław Ortyl – marszałek podkarpacki, Piotr Pilch – wicemarszałek, Jerzy Borcz – przewodniczący sejmiku, Konrad Fijołek – prezydent Rzeszowa, Robert Machowski – przedstawiciel Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego oraz Lesław Kuźniar – wójt Trzebowniska.

Targi będą czynne od godz. 10:00 do 17:00, wstęp jest bezpłatny, do Jasionki będą kursowały specjalne autobusy linii „Eko”

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama