Reklama

Strzyżowscy policjanci po pościgu zatrzymali włamywaczy, którzy okradli sklep spożywczy w Godowej. Kierowca peugeota uciekając uszkodził dwa policyjne radiowozy. Trzej mężczyźni wkrótce usłyszą zarzuty.

W piątek około godz. 2:00 w nocy, dyżurny strzyżowskiej komendy przekazał patrolom informację, że w sklepie spożywczym w Godowej mogło dojść do włamania. Funkcjonariusze, gdy przyjechali na miejsce, zastali wyważone drzwi do sklepu oraz porzucony towar.

Policjanci sprawdzili teren wokół sklepu oraz drogi dojazdowe. Wjeżdżając w drogę polną, w zaroślach zauważyli peugeota. Gdy funkcjonariusze podchodzili do samochodu, kierujący ruszył i próbował uderzyć w policjantów.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg za peugeotem, jednocześnie informując inne patrole o kierunku, w którym jedzie ścigany pojazd.

Drogę uciekinierom zablokował inny radiowóz, jednak kierowca peugeota uderzył w policyjny pojazd i odjechał w kierunku Strzyżowa. Ścigani sprawcy próbowali zepchnąć radiowóz z jezdni, stwarzali zagrożenie dla innych uczestników ruchu zjeżdżając na przeciwny pas jezdni.

W Zaborowie, kierujący peugeotem uderzył w kolejny radiowóz, po czym zatrzymał się. Trzech mężczyzn wybiegło z samochodu i  zaczęło uciekać pieszo.

– Po kilkuminutowym pościgu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, trzeci w niedługim czasie wpadł w ręce kryminalnych – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Jak się okazało, 24-letni kierowca peugeota był pijany, alkomat wskazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jeden z pasażerów, 28-letni mężczyzna, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Ponadto, funkcjonariusze przeszukując auto znaleźli dopalacze.

Policjanci odzyskali wszystkie skradzione rzeczy – papierosy, alkohol i kosmetyki. Trzej zatrzymani mieszkańcy powiatu łańcuckiego trafili do policyjnego aresztu.

Czynności w tej sprawie prowadzą strzyżowscy policjanci pod nadzorem prokuratury.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: