Miasto chce mieć profesjonalną stronę internetową poświęconą atrakcjom turystycznym Rzeszowa. Chętni do jej stworzenia mogą się zgłaszać tylko do piątku.

Ponieważ to zamówienie, którego koszt wyniesie poniżej 30 tys. euro, miasto nie musiało ogłaszać przetargu. Wystarczyło, że w Biuletynie Informacji Publicznej zamieściło zapytanie ofertowe. Ewentualnym oferentom nie dano jednak zbyt dużo czasu do namysłu. Ogłoszenie pojawiło się 27 maja a termin złożenia ofert upływa w piątek o godz. 14:00.

Jak można przeczytać w materiałach przygotowanych przez urząd miasta, przynajmniej na razie strona miałaby opisywać tylko kilka ciekawych turystycznie obiektów. Na liście znalazły się ratusz, Podziemna Trasa Turystyczna, Teatr Maska, Biuro Rady Miasta, I Liceum Ogólnokształcące, Synagoga Nowomiejska i Zamek Lubomirskich. Z czasem będą oczywiście także inne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na każdym z obiektów ma pojawić się tablica informacyjna z dokładnym ich opisem: stylu architektonicznego, historią i ewentualnymi ciekawostkami. Do tego także indywidualny kod QR (quick response), dzięki któremu turysta ma zostać przekierowany do odpowiedniej podstrony serwisu. Znajdą się w nim oczywiście także zdjęcia poszczególnych obiektów – z zewnątrz i ich wnętrze.

Kiedy powstanie strona? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to od podpisania umowy z wykonawcą, miasto da mu czas do 8 tygodni. Na wykonaną pracę wykonawca ma też dać 2-letnia gwarancję.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama