Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Blisko 40 proc. tegorocznych podkarpackich maturzystów zdecydowało się na studia na Politechnice Rzeszowskiej. Najbardziej oblegany kierunek to logistyka.

W poniedziałek o godz. 15:00 zakończyła się na Politechnice Rzeszowskiej rejestracja kandydatów na studia I stopnia. W Systemie Internetowej Rekrutacji zarejestrowało się 6892 chętnych.

Spośród 13 tys. osób, które zdały w tym roku maturę na Podkarpaciu, 4,8 tys. wyraziło chęć studiowania właśnie na rzeszowskiej technicznej uczelni. Z danych SIR wynika, że studiowaniem na politechnice jest również zainteresowanych ponad 2 tys. osób z całej Polski.

A jakie kierunki z 26, które oferuje rzeszowska uczelnia, preferują przyszli studenci? Okazuje się, że najbardziej w tym roku oblegany jest kierunek logistyka. Tu przypada 12,01 osób na jedno miejsce. Na drugim miejscu są finanse i rachunkowość – 10,74 osób na jedno miejsce, a na trzecim informatyka – 9,86 osób na jedno miejsce.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się automatyka i robotyka – 9,29, zarządzanie – 7,73; bezpieczeństwo wewnętrzne – 6,31, lotnictwo i kosmonautyka – 4,57, mechatronika – 3,79, inżynieria materiałowa – 3,57 oraz mechanika i budowa maszyn – 3,39.

Przyszli studenci będą mogli również uczyć się na takich kierunkach jak: architektura, budownictwo, inżynieria środowiska, transport, zarządzanie i inżynieria produkcji, biotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria chemiczna, elektronika telekomunikacyjna, elektrotechnika, energetyka, inżynieria medyczna, matematyka.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama