Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu prezydent Konrad Fijołek

A jak znajdzie czas, to będzie szedł w paradzie społeczności LGBTQIA+. Poprzedni prezydent Tadeusz Ferenc Marsz Równości chciał zablokować. 

W środę poinformowaliśmy, że 10 września w Rzeszowie odbędzie się III Marsz Równości. Organizatorzy ogłosili także, że zwrócili się do prezydenta Konrada Fijołka z prośbą, by objął swoim patronatem honorowym wydarzenie, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Idziemy po równość i pokój”. Jednocześnie zachęcają go do udziału w marszu.

W czwartek Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, poinformowała nas, że Konrad Fijołek zdecydował o objęciu patronatem III Marsz Równości. – Natomiast jego obecność na nim zależy od jego innych zobowiązań zawodowych. Jeżeli będzie w tym czasie w Rzeszowie, planuje wziąć w nim udział – przekazała nam rzecznik Kłeczek-Krawiec. 

Marsz Równości wraca do Rzeszowa po dwóch latach przerwy. Poprzedni, w 2019 roku, próbował zablokować ówczesny prezydent Tadeusz Ferenc. Ferenc zakazał marszu, uzasadniając to tym, że przemarsz społeczności LGBTQIA+ może zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Zakaz został jednak uchylony przez sąd i marsz przeszedł ulicami Rzeszowa.

Trasa III Marszu Równości nie jest jeszcze znana. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama