Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rozpoczęła się długo wyczekiwana modernizacja ulic w centrum Rzeszowa. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, a pasażerowie miejskich autobusów ze zmianami rozkładów jazdy.

W Rzeszowie trwa jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat – przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części Śródmieścia. Modernizacja rozpoczęła się z opóźnieniem, ponieważ umowę z wykonawcą podpisano dopiero 18 grudnia. Wszystko z powodu odwołań uczestników przetargu – najpierw firmy Strabag, a później Eurovia. Ostatecznie miasto podpisało umowę ze Strabagiem

– Wartość inwestycji to blisko 50 mln zł, z czego duża część pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa. W jej efekcie zmodernizowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki. 

Ulica Siemieńskiego zamknięta

W poniedziałek (8 lutego) wykonawca inwestycji rozpocznie burzenie mostu nad potokiem Przyrwa. Dlatego o godz. 12:00 z ruchu wyłączony zostanie odcinek ul. Siemieńskiego, ok. 30-metrowy – pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z ul. Ciepłowniczą i al. gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie. 

Przygotowane zostały objazdy. Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prac będzie odbywał się oznakowanym traktem, który pobiegnie od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Z powodu przebudowy w centrum miasta wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59.

Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01. Na al. gen. Maczka zostaną ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: