Zdjęcie: Materiały kina Zorza

Kino Zorza w Rzeszowie nie zwalnia tempa. Właśnie ogłosiło trzeci cykl letnich pokazów filmowych. Zagra filmy, które zdobyły uznanie krytyków i prestiżowe nagrody, a które rzeszowska publiczność mogła przegapić.

W piątek informowaliśmy o Kinie Letnim, które ruszyło w Zorzy zgodnie z planem, a w sobotę o II Przeglądzie Filmowym Kino Via Carpathia, które kino organizuje razem z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie. Do tych dwóch imprez właśnie dołączyła kolejna. 

Mowa o cyklu „Niezauważone Perły”. – W każdy czwartek lipca i sierpnia pokażemy filmy, które zostały przez widzów albo przegapione, albo w ogóle nie były grane w kinie – tłumaczą pracownicy kina.

Jako pierwszy, 2 lipca, przypomniany zostanie film „Parasite”, czyli zdobywca Złotej Palmy i Oscara, w wyścigu o którego pokonał „Boże Ciało” z Polski. Film opowiada o południowokoreańskiej rodzinie, która chytrym sposobem wydostaje się ze slamsów i zaczyna wieść lepsze życie. 

Dalej na liście są m.in. francuscy „Nędznicy” i „Oficer i szpieg” Romana Polańskiego. Pełny repertuar znajduje się na plakacie poniżej.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama