Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Na zdjęciu ulica Kościuszki

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chce, aby jeszcze w tym roku wybrano firmę, która zajmie się rewitalizacją ul. Kościuszki. Remont ma zostać przeprowadzony zgodnie z projektem, który został przygotowany dla ul. 3 Maja.

– Remont ul. 3 Maja już skończony. Teraz trzeba wyremontować ul. Kościuszki, tym bardziej, że dokumentacja jest gotowa. Nie ma na co czekać, tylko trzeba  szukać wykonawcy i brać się za robotę. Potem będziemy myśleć jeszcze o ul. Grunwaldzkiej  – stwierdził Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

By jednak tak się stało, w budżecie miasta trzeba zabezpieczyć odpowiednią kwotę, aby móc ogłosić przetarg. Ma to się stać podczas wrześniowej sesji Rady Miasta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem rzeszowski magistrat rozpocznie poszukiwania firmy, która zajmie się remontem ul. Kościuszki jeszcze w tym roku.

Niemniej jednak, w czerwcowej rozmowie z Rzeszów News Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, na sprawę patrzył mniej optymistycznie. – Przetarg na wykonawcę robót przy ul. Kościuszki ogłosimy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku – zapowiadał wówczas szef MZD.

Dokumentacja  na przebudowę ul. Kościuszki była przygotowywana wraz z ul. 3 Maja i ul. Grunwaldzką przez firmę z Katowic AG Doradztwo i Projektowanie Andrzej Gumuła na podstawie koncepcji stworzonej przez pracownię Pikul Architekci z Jasła.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie
Wizualizacja: AG Doradztwo i Projektowanie

Wstępnie zaplanowano, aby rewitalizację wszystkich trzech deptaków zakończyć do 2019 roku. Prace jednak mogą się przedłużyć, tak, jak na ul. 3 Maja, ponieważ w rejonie dzisiejszej ulicy Grunwaldzkiej, Kopernika, Kościuszki i placu Farnego znajduje się obszar najstarszego rzeszowskiego cmentarza, który służył mieszkańcom przez ponad 440 lat do czasu założenia cmentarza przy ul. Targowej – w 1792 roku.

Co za tym idzie, na ekipę budowlaną znów mogą czekać archeologiczne niespodzianki, które będą mogły znacząco wpłynąć na termin realizacji inwestycji. Przypomnijmy, że rewitalizacja ul. 3 Maja miała zakończyć się przed Świętem Paniagi, ale ostatecznie pracownicy firmy Strabag, która remont wykonywała, na deptaku gościli aż do lipca.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama