Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciach: Mieczysław Kwaśniak i Tomasz Kamiński

Tomasz Kamiński i Mirosław Kwaśniak z Rozwoju Rzeszowa zostali nowymi wiceprzewodniczącymi Rady Miasta Rzeszowa.

– Na wiceprzewodniczących Rady Miasta Rzeszowa wybrano Tomasza Kamińskiego i Mirosława Kwaśniaka – ogłosił podczas wtorkowej sesji rady Witold Walawender.

Od wtorku Walawender jest przewodniczącym nowo wybranej komisji skrutacyjnej. W komisji zasiadają też Grażyna Szarama (PiS) i Mateusz Maciejczyk (niezrzeszony). Ten ostatni został we wtorek zaprzysiężony – w radzie miasta zastąpił Jolantę Kaźmierczak

– W głosowaniu na wiceprzewodniczących uczestniczyło 25 z 27 radnych. Jeden głos był nieważny – podsumował Walawender. 

Kandydaturę Tomasza Kamińskiego poparło 21 radnych, 3 zgłosiło przeciw. Mirosław Kwaśniak otrzymał 20 głosów poparcia. Dwóch radnych nie udzieliło mu zaufania, a kolejnych dwóch wstrzymało się od głosu. 

Kamiński ma 42 lata. Był posłem SLD w latach 2007-2015. Do Rady Miasta Rzeszowa wybierano go trzykrotnie: w 2002, 2006 i 2018 roku. Niedawno został nowym przewodniczącym proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa

Kwaśniak to emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół Samochodowych w Rzeszowie. Ma tytuł profesora oświaty. W radzie miasta zasiada od 2006 roku. Od początku związany z Rozwojem Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kompletne prezydium 

Rada Miasta Rzeszowa ponownie ma trzech wiceprzewodniczących. Kamiński i Kwaśniak dołączyli do Waldemara Szumnego (PiS).

Od października 2019 roku, kiedy mandat do parlamentu uzyskał wiceprzewodniczący Wiesław Buż, rada miała jedynie dwóch przewodniczących – wspomnianego Szumnego i Konrada Fijołka, który zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

– Mam nadzieję, że prezydium w poszerzonym składzie będzie działało sprawnie – powiedział we wtorek Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama