Takie są wyniki rankingu w kształceniu na kierunku prawo na polskich niepublicznych uczelniach. Ranking opracował Dziennik Gazeta Prawna.
To IX „Ranking Wydziałów Prawa” DGP. Sklasyfikowano w nim 29 Wydziałów Prawa z największych uczelni w Polsce, w tym 12 to niepubliczne szkoły wyższe. Jedną z najlepszych uczelni niepublicznych kolejny raz okazała się Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Rzeszowski wydział uczelni w ogólnym zestawieniu wyprzedził cztery uniwersyteckie wydziały prawa m.in. z UKSW w Warszawie i Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W rankingu WSPiA utrzymała wysoką trzecią pozycję wśród uczelni niepublicznych w Polsce. – Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku naszej uczelni. Cieszy mnie to, tym bardziej że jest to jeden z niewielu obiektywnych rankingów szkół wyższych w Polsce – mówi prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA.
Tak jak w ubiegłym roku WSPiA wyprzedziły tylko dwie uczelnie z Warszawy. – Nasza uczelnia z roku na rok zyskuje na jakości i warunkach nauki. Dzięki temu w tej kategorii zajęliśmy bardzo wysokie 2. miejsce – tłumaczy Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.
Z porównania punktów wynika jednoznacznie, że WSPiA jest najlepszą uczelnią prawniczą na Podkarpaciu i śmiało może konkurować z publicznymi Wydziałami Prawa.
– Warto zwrócić również uwagę na to, że nasz tegoroczny wynik pozwolił wyprzedzić uniwersyteckie wydziały prawa, które istnieją nieporównywalnie dłużej. Uczelnie publiczne mają zdecydowanie większe możliwości rozwoju dzięki finansowaniu z budżetu państwa – przypomina Pawlak.
Jak piszą autorzy rankingu, uczelnie niepubliczne naukę wiosłowania pod prąd i walkę o studentów prawa opanowały do perfekcji.
„Placówki, które zajęły trzy pierwsze miejsca, przeszły długą drogę, żeby stać się konkurencją groźną dla najlepszych publicznych szkół wyższych. Niepubliczne uczelnie umieją i wiedzą, jak współpracować z biznesem. A to przynosi realne korzyści ich studentom. Posiadanie dyplomu ukończenia wydziałów prawa tych konkretnych uczelni to dla wielu z nich przepustka do pracy dla najlepszych firm czy kancelarii prawnych. Ale także szansa na pracę naukową i kontynuowanie ścieżki zawodowej np. jako wykładowcy” – pisze Dziennik Gazeta Prawna.
redakcja@rzeszow-news.pl