Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Pamiątkowe płyty, które zostaną zamontowane na ul. Kościuszki w Rzeszowie, wciąż można jeszcze zamówić. Miasto zdecydowało, że wydłuży termin ich rezerwacji do 11 maja.

– Ponad połowa pamiątkowych płyt została już wykupiona. Zostało nam około 80 – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Pierwotny termin zamawiania płyt kończył się 6 kwietnia. Ratusz zdecydował o jego przedłużeniu – do 11 maja.

Podczas rewitalizacji ul. Kościuszki, wzorem ul. 3 Maja, miasto chce umieścić 200 pamiątkowych płyt w dwóch rzędach po prawej i lewej stronie deptaka. Mają one być jasnoszare o wymiarach 30 x 60 x 10 cm. Podobnie jak w ubiegłym roku na płytach będzie można wygrawerować tylko napis – bez logotypów i grafiki – składający się maksymalnie z 42 znaków.

Płytę mogą kupić zarówno osoby prywatne, jak i firmy, które muszą liczyć się z tym, że za jedną „cegiełkę” zapłacą 450 zł, czyli o 200 zł więcej niż w ub. r. gdy kupowano płyty na ul. 3 Maja. Wzrost ceny urzędnicy tłumaczą dyktatem rynku, na którym obecnie właśnie tyle kosztuje grawerowanie.

Zamówienia na wykup płyty można składać od 8:00 do 15:00 osobiście w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg (ul. Targowa 1, pokój 303,  III piętro), telefonicznie: (17) 748 36 85, (17) 748 37 00  lub e-mail: sekretariat@mzd.erzeszow.pl. Po dokonaniu rezerwacji należy w terminie siedmiu dni dostarczyć osobiście, listownie lub mailowo podpisaną własnoręcznie umowę do MZD.

Obecnie na deptaku zakończyły się prace archeologiczne, które wykonywała Fundacja Rzeszowskiego Ośrodka Archeologicznego. Na ul. Kościuszki już pierwsze prace wykonują Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie i „Witmar”, które zajmuje się rewitalizacją kanalizacji. Główne prace budowlane rozpoczną się 7 maja.

Miasto za remont deptaka zapłaci 2,4 mln zł. Modernizacja ul. Kościuszki ma się zakończyć jesienią. Z kolei na 2019 r. zaplanowana jest modernizacja ostatniego deptaka w Śródmieściu – ulicy Grunwaldzkiej. Prace miałyby się zakończyć najpóźniej w 2020 r.

Charakter ulicy Kościuszki będzie podobny do ulicy 3 Maja, czyli również kostka brukowa zostanie zastąpiona płytą granitową.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama