Na zdjęciu Baranovski. Fot. Materiały artysty
Reklama

Baranovski i Szczyl zamykają listę artystów, którzy wystąpią na scenie Live podczas pierwszej edycji Re: Rzeszów Festival. 

W środę Agora, organizator festiwalu, podała ostatnich artystów sceny Live. Łącznie w ciągu dwóch dni zobaczycie 12 koncertów. Wcześniej Agora ogłosiła, że na RE: Rzeszów Festival wystąpią: Mrozu, Fisz Emade Tworzywo, Arek KłusowskiNatalia Przybysz, Organek, Igo, BaaschBrodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa.

Kto jeszcze?
Zdjęcie: materiały organizatorów

Zestaw artystów sceny Live zamykają: Baranovski i Szczyl. Za projektem Baranovski stoi Wojtek Baranowski, którego można pamiętać z udziału w The Voice Of Poland lub z koncertów grupy XXANAXX, gdzie występował jako klawiszowiec i gitarzysta zespołu. To  jedna z najbardziej błyskotliwych karier na rodzimej scenie w ostatnich sezonach. 

W roku 2018 Baranovski rozpoczął solową karierę. Tego samego roku wydał swój pierwszy utwór „Mamo”, a następnie swój singiel „Dym”, który uplasował się na 21. miejscu AirPlay-Top, zestawienia najpopularniejszych polskich utworów. W ub. r. ukazała się druga płyta Baranowskiego: ”Baranowski 2”, jeszcze przed premierą uzyskała status Złotej Płyty.

Z kolei Szczyl to pseudonim Tymoteusza Rożynka, pochodzącego z Gdyni rapera, który znany jest z utworów takich jak „Banda”, „Cień”, „Wielkie Miasta”, „Anastazja”, „Toast Toast”. Szczyl zadebiutował w 2020 singlem „Banda”. W 2021 r. wydał debiutancki album „Polska Floryda”, na którym znalazły się takie utwory jak „Hiphopkryta”, czy „Cień”.

Na płycie udzielili się tacy artyści jak Magiera, Kubi Producent, Tymek, Pezet i Piotr Rogucki. Po premierze albumu, Szczyl wyruszył w trasę „Polska Floryda” i zagrał w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku. Szczyl nazywany jest „największym rewolucjonistą wrażliwości w polskim rapie”.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Zdjęcie: materiały organizatorów
Muzyczne bulwary 

Re: Rzeszów Festival odbędzie się w dniach (20-21 sierpnia) na bulwarach. Agora podała pełną rozpiskę sceny Live. W pierwszy dzień wystąpią na niej: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade, Igo i Szczyl, w drugi dzień: Brodka, Organek, Margaret, Baranovski, Arek Kłusowski i Zdechły Osa. Nieznane są jeszcze godziny koncertów. 

Podczas RE: Rzeszów Festiwal będą dwie sceny. Drugą będzie scena Taneczna, na której pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone m.in. przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę. Zestaw artystów sceny Tanecznej nie jest jeszcze znany. 

Sprzedaż biletów i karnetów trwa na Ebilet.pl oraz Going i Empik Bilety. Ceny biletów jednodniowych zaczynają się od 79 zł, karnetów – od 129 zł. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie. Koncertom towarzyszyć będzie festiwal światła. Partnerem festiwalu jest miasto Rzeszów, które na wydarzenie nad Wisłokiem wyda milion złotych.  

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama