Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Warszawska grupa Vavamuffin będzie muzyczną gwiazdą 8. edycji Reggae nad Wisłokiem 2023. Festiwal odbędzie się 3 czerwca na rzeszowskich bulwarach. 

Reggae nad Wisłokiem, jak co roku, inauguruje rzeszowski sezon festiwalowy. Plenerowych festiwali w tym roku w mieście nie zabraknie. Wystarczy wymienić choćby Europejski Stadion Kultury, Letnie Brzmienia, czy RE: Rzeszów Festival

Reggae nad Wisłokiem 2023 odbędzie się 3 czerwca (sobota) na bulwarach.

Organizatorem festiwalu jest Rzeszowski Dom Kultury, który w poprzednich edycjach ściągał czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny reggae, m.in. Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Dark Angel, TABU, Maleo Reggae Rockers czy Sidney Polak.

W 2022 roku na festiwalu gwiazdą był Gutek. W tym roku gwiazdą będzie warszawska grupa Vavamuffin, która po sześcioletniej przerwie wraca na Reggae nad Wisłokiem. Vavamuffin wystąpił na rzeszowskim festiwalu w 2017 roku

Vavamuffin, jeden z najważniejszych zespołów reggae w Polsce, w Rzeszowie zagra zapewne piosenki ze swojej ostatniej płyty „V”. Ale nie zabraknie największych hitów zespołu, np. „Jah jest prezydentem”, czy „Hooligan Rootz”. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Vavamuffin przemeblował rodzimą scenę reggae wydanym w 2005 roku debiutanckim albumem „Vabang”. Potem wydali wersję remixerską „Dubang!” (2006) oraz kolejne albumy „Inadibusu” (2007), „Mo’ Better Rootz” (2010) oraz „Solresol” (2013).

Od początku Vavamuffin są okrętem flagowym wytwórni Karrot Kommando, mają na swoim koncie tysiące koncertów w kraju i zagranicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania).

Na Reggae nad Wisłokiem 2023 zagrają trzy zespoły, dwa pozostałe poznamy w najbliższych dniach. Od 2021 roku festiwal ma ekologiczny przekaz – „Gramy dla klimatu”, tak będzie też i w tym roku. Należy się więc spodziewać m.in. stref Chillout i EKOpark.

Wstęp na festiwal będzie bezpłatny. – Będą też występy DJ – zapowiada Daniel Czarnota z RDK.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama