Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

26 tys. wykroczeń, zatrzymanych blisko 900 praw jazdy, ponad 180 ujawnionych przestępstw – to efekt rocznej pracy policjantów z podkarpackiej grupy Speed. 

Grupa Speed działa od 19 lipca 2019 roku. W jej skład wchodzą policjanci drogówki z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, kryminalni, funkcjonariusze do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

“Speedowcy” w swojej codziennej pracy wykorzystują najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje policja – mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive o podwyższonej mocy.

Policjanci z grupy Speed na co dzień tropią agresywne i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, a także tych, którzy przekraczają prędkość oraz organizują nielegalne wyścigi samochodowe. Policjanci wysyłani są w te miejsca, gdzie kierowcy najczęściej łamią przepisy ruchu drogowego. 

W środę KWP w Rzeszowie podsumowała roczną pracę grupy Speed. W tym czasie  policjanci skontrolowali blisko 27 tys. pojazdów, ujawnili ponad 26 tys. wykroczeń. – Większość tych wykroczeń dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości – poinformowała podkom. Dominika Kopeć z KWP w Rzeszowie. 

Policjanci zatrzymali blisko 900 praw jazdy oraz ujawnili ponad 180 przestępstw, głównie dotyczących kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. KWP w Rzeszowie podała też kilka przykładów przekroczenia prędkości przez kierowców:

– w połowie czerwca br. dwóch mężczyzn w wieku 65 i 36 lat, mieszkańców powiatu rzeszowskiego, urządziło sobie wyścigi na autostradzie A4 w Sędziszowie Małopolskim, przekraczając dopuszczalną prędkość o 91 km/h. Kierowcami BMW okazali się ojciec i syn. Obaj zostali ukarani mandatami.

– tego samego dnia na A4 w Biełobrzegach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę alfy romeo, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 66 km/h. 35-letni mieszkaniec województwa małopolskiego został ukarany mandatem. Ponadto, okazało się, że alfa romeo nie ma aktualnego badania technicznego.

– mandatem i punktami karnymi został ukarany również kierowca audi. W sobotę na A4 w Sędziszowie Młp. jechał on z prędkością 249 km/h. 44-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego przekroczył dopuszczalną prędkość o 109 km/h.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama