Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

Do 27 sierpnia Estrada Rzeszowska wydłużyła termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu zespołów w ramach czternastej edycji Rzeszów Breakout Days.

Pierwotnie ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń wyznaczono na 31 lipca. Estrada Rzeszowa wydłużyła go do 27 sierpnia. Konkurs dla zespołów grających muzykę bluesową i blues-rockową jest jedną z nowości Breakout Days 2023 (w dniach 14-16 września)

Zadaniem zespołów jest przesłanie dwóch wybranych utworów z całego okresu twórczości Tadeusza Nalepy (max. 20 min.) i przesłanie plików na adresy mail: sstachurski@estrada.rzeszow.pl lub drachelska@estrada.rzeszow.pl.

Pliki można wysyłać także za pośrednictwem strony: www.wetransfer.com. Do wygrania są 6000 zł (Nagroda Prezydenta Rzeszowa) i voucher o wartości 3000 zł dla najlepszego gitarzysty konkurs. Voucher na wykonanie gitary ufundowała firma Pusz Guitars. 

O zakwalifikowaniu się do udziału w festiwalu, uczestnicy zostaną powiadomieni mailem lub telefonicznie do 31 sierpnia. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na 12 i 13 września. Laureat zostanie ogłoszony 13 września. Regulamin konkursu jest TUTAJ

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Więcej informacji o konkursie i samym festiwalu znajdziecie na stronie breakoutdays.pl.

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r.

Rok później Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt. Nalepa stworzył takie przeboje jak choćby „Kiedy byłem małym chłopcem”, czy „Gdybyś kochał, hej”, „Na drugim brzegu tęczy” albo „Poszłabym za Tobą”. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 roku. 

Zdjęcie: materiały Estrady Rzeszowskiej

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama