Dwa złote medale zdobył Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Europy Wschodniej w Tańcu Orientalnym. To największy do tej pory sukces zespołu.

 

[Not a valid template]

 

Mistrzostwa odbyły się 11 lipca w Lublinie. Do udziału w zawodach zgłosiło się ponad 200 uczestników z Polski, Ukrainy, Rosji i Białorusi. Konkurs zorganizowany został przez Fitness Klub „Aktivgen” w Lublinie, przy współpracy z Ligą Profesjonalistów Tańca Orientalnego (League of Belly Dance Masters) z Moskwy.

Uczestników oceniło trzyosobowe jury, w skład którego weszli światowej sławy sędziowie – Elena Ramazonowa, Alieksiej Ryaboshapka oraz Nadzieja Alekseeva.

Zespół Tańca Brzucha Gussel zdobył złoty medal w kategorii „Fomations Show – bellydance””. Jurorów oraz widownię zachwycił widowiskowy układ tancerek pod tytułem „Egipt”.

„Złoty” skład zespołu to: Joanna Augustyn, Paulina Baran, Julia Duda, Oksana Kostoń-Vailo, Ewelina Kulig, Klaudia Lewandowska, Kinga Muroń, Daria Paśko i Danuta Zakrzewska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Złotym medalem w kategorii wiekowej „Golden Senior” może pochwalić się również solistka – Danuta Zakrzewska.

Gussel to jedyny na Podkarpaciu przedstawiciel orientalnej sztuki tanecznej zwanej belly dance. Zespół istnieje od 2013 r. i działa na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” pod okiem choreografa i instruktora tańca Oksany Kostoń-Vailo.

W ciągu pierwszych dwóch lat działalności tancerki odniosły wiele sukcesów o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej.

Na początku 2015 r. zespół pojawił się ponadto w programie „Dzień Dobry TVN”, w którym zaprezentował na żywo swoje umiejętności taneczne szerokiej widowni telewizyjnej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama