Zdjęcie: Dawid Rojek
Reklama

Szefowe Stowarzyszenia Zupełne Dobro mają swoją „zupową” okładkę Vouge. Liczą na to, że obraz bardziej przyciąga wzrok, a co za tym idzie, znajdzie się więcej osób, które chętnie włączą się w akcję „Zupa na placu”.

Polska odkłada prestiżowego magazynu Vogue wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród internautów, którzy niemalże z prędkością światła zaczęli z niej tworzyć kolejne wersje i mnóstwo memów.

Zdjęcie: Turzeszow.pl

Przypomnijmy, że pierwszy numer polskiej edycji Vogue ukazał się w walentynki. Na okładce znalazły się dwie znane modelki Anja Rubik i Małgorzata Bela. Obie na tle Pałacu Kultury i Nauki i w towarzystwie czarnej „wołgi” sfotografował Jurgen Teller.

W słusznej sprawie na tle rzeszowskiego pomnika Czynu Rewolucyjnego dały się sfotografować Dawidowi Rojkowi Marzena Harasiuk i Magdalena Krupa – prezes i wiceprezes Stowarzyszenia Zupełne Dobro w towarzystwie wózka, którym na co dzień wożą zupę na plac Ofiar Getta w Rzeszowie, by rozdawać ją bezdomnym.

– Stwierdziłyśmy, że to będzie fajna promocja z jednej strony właśnie „Zupy na placu”, a z drugiej – Rzeszowa. Ta nasza „Zupa…” to swoista rewolucja w Rzeszowie, stąd pomnik Czynu Rewolucyjnego – wyjaśnia Marzena Harasiuk.

– Nasze zdjęcie miało z jednej strony sprawić, że ludzie się uśmiechną, a z drugiej strony zwrócą uwagę na problem bezdomności w Rzeszowie. Obraz zawsze bardziej trafia niż tekst. Mamy nadzieję, że dzięki temu zdjęciu więcej osób zechce pomagać, czy w naszym stowarzyszeniu, czy przy innych akcjach – dodaje.

Akcja „Zupa na placu” ma już rok. Pierwszym posiłkiem, który dla bezdomnych ugotowali młodzi ludzie, była zupa pomidorowa. O tym, jak praca Stowarzyszenia Zupełne Dobro wyglądała przez ostatni rok pisaliśmy TUTAJ

Zupa dla osób bezdomnych jest gotowana w każdy poniedziałek o godz. 16:00 w budynku przy ul. Szopena 59 (dawny pub Kultura). Ze Stowarzyszeniem można kontaktować się poprzez Facebook – wystarczy wpisać „Zupa na placu”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama