Zdjęcie: Materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

Nawet kara dożywotniego więzienia grozi 19-letniemu Oleksandrowi S., który z czwartku na piątek w Rzeszowie zaatakował nożem dwóch Ukraińców. 

– Obywatelowi Ukrainy przedstawiliśmy zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Przyznał się on do popełnionych czynów, złożył bardzo szerokie wyjaśnienia – powiedział nam w niedzielę Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

Dla dobra śledztwa, prokuratorzy na razie nie chcą zdradzać motywu działania sprawcy. Do sądu trafi wniosek o tymczasowe aresztowanie 19-letniego Oleksandra S. na trzy miesiące. Wniosek prawdopodobnie zostanie rozpoznany w poniedziałek. 

Z udziałem młodego Ukraińca w weekend przeprowadzono wizję lokalną w mieszkaniu przy al. Rejtana w Rzeszowie. 19-latek, jak ustalili policjanci i prokuratorzy, w trakcie bójki z dwoma innymi Ukraińcami w wieku 19 i 21 lat, ugodził ich nożem. 

Po zdarzeniu Oleksander S. uciekł z mieszkania, był poszukiwany przez funkcjonariuszy. W sobotę rano zgłosił się na komisariat policji w Rzeszowie, po czym został zatrzymany. W niedzielę w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty. 

Dwaj Ukraińcy, którzy wynajmowali mieszkanie z Oleksandrem S., w poważnym stanie trafili do szpitala. Jeden z nich odzyskał przytomność, policjanci zdołali go przesłuchać. Stan drugiego nadal jest bardzo ciężki. 

Do zdarzenia doszło z czwartku na piątek około godz. 3:00 w nocy na osiedlu Nowe Miasto

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama