Scena Koncertu Głównego ESK 2016 już gotowa

Ma prawie 50 m szerokości i 12 m wysokości. Scena, na której w piątek wystąpią artyści podczas Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie, jest już gotowa.

 

Elementy sceny zostały przywiezione do Rzeszowa już w ubiegły piątek. Potrzebnych do tego było siedem ciężarówek. W kolejnych dwóch było oświetlenie i w jednej sprzęt nagłaśniający. Przy obsłudze sceny pracuje około 150 osób, m.in. ekipa z Czech.

Scena została specjalnie zaprojektowana na Koncert Główny ESK, który w piątek odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Za to, co się będzie działo na scenie od strony technicznej odpowiada firma Top Production.

Autorką scenografii jest Anna Mioduszewska. – Scena jest wypełniona multimediami. W scenografię wpisane są trójkąty. Scena posiada ostre kąty, jest bardziej rockowa, drapieżna, z pazurem – opisuje jej wygląd Kacper Iskar z Top Production.

Po obu stronach sceny będą ekrany LED-owe. W sumie na terenie stadionu zostaną zainstalowane trzy. Na ekranach będzie transmitowany koncert. Scena jest potężna – ma prawie 50 metrów szerokości i 12 metrów wysokości.

Montaż sceny, której elementy przywieziono z Warszawy, został właśnie zakończony. Można już odliczać godziny do rozpoczęcia piątkowego koncertu, który będzie kosztował 2 mln zł. Cała czterodniowa impreza ESK pochłonie 3 mln zł, ratusz dokłada milion złotych. Resztę finansuje Ministerstwo Kultury.

W organizację ESK zaangażowane jest także Narodowe Centrum Kultury.

Przypomnijmy: podczas Koncertu Głównego wystąpią międzynarodowe kolektywy: Natalia Nykiel i Golden Parazyth z Litwy, Dawid Kwiatkowski i The Hardkiss z Ukrainy, Skubas i Jono McCleery z Wielkiej Brytanii, Sarsa i Green Room & Dato Lomidze z Gruzji, oraz Piotr Rogucki i holenderski zespół Within Temptation, który będzie też gwiazdą wieczoru (koncert o 22:30).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Koncert otworzy Kortez wraz z zespołem. Początek o godz. 20:00. Bramy stadionu zostaną otwarte już o 18:30. Wstęp wolny. – Spodziewamy się około 50 tys. widzów – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

W tamtym roku podczas Koncertu Głównego, na którym zagrał brytyjski The Fratellis, bawiło się ok. 40 tys. osób.

Piątkowy koncert będzie nagrywany przez TVP. Nie będzie transmisji na żywo. Ale będzie retransmisja. – Po zakończeniu koncertu kolektywów, tego samego dnia o 22:30 koncert pokaże  TVP 2, a w niedzielę w telewizyjnej „dwójce” o 23:10 będzie można zobaczyć koncert Korteza – mówi Marcin Dziedzic.

Transmisji koncertu Within Temptation nie będzie. Holendrzy zgodzili się na nagrywanie swojego występu tylko z Piotrem Roguckim, z którym zagrają dwie piosenki.

Europejski Stadion Kultury 2016 rozpoczął się w czwartek i potrwa do niedzieli. Szczegółowy program możecie sprawdzić TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! 5 spraw, które musisz wziąć pod uwagę wybierając studia

002

Reklama