Zdjęcie: Artur Kowalczyk / materiały prasowe
Reklama

Targi dla seniora, występy artystyczne, pokaz mody „Stylowy Senior”, koncert Małgorzaty Ostrowskiej – Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wielki finał Senioraliów Rzeszowskich, w sobotę (16 września) na bulwarach.

Senioralia Rzeszowkie wystartowały 9 września. Na inaugurację zaśpiewała Izabela Trojanowska. W kolejnych dniach na terenie całego Rzeszowa odbyło się ponad 40 wydarzeń, które integrowały rzeszowskich seniorów i zachęcały ich do wyjścia z domu.

Gwiazdorską obsadę ma także finał senioraliów – w sobotę na bulwarach. Zaśpiewa legendarna piosenkarka rockowa – Małgorzata Ostrowska. W godzinach 13:00-18:00 na uczestników czekać będą plenerowe targi dla seniora z udziałem wielu firm i instytucji

O godzinie 15:00 rozpocznie się zaś program artystyczny – występy Akademii Tańca 50+ oraz Teatru Pora na Seniora z Nowej Dęby, pokaz mody „Stylowy Senior” oraz pokazy tańca LEMON Salsa i Tanecznego Rzeszowa.

O 17:30 rozpocznie się blok koncertowy – na scenie wystąpią zespoły Klang oraz Syndrom Wojtuś Pan. Uroczyste zakończenie tegorocznych senioraliów zaplanowano na 19:30. Zaraz po nim na scenę wyjdzie Małgorzata Ostrowska. 

Małgorzata Ostrowska to pochodząca ze Szczecinka piosenkarka rockowa znana m.in. z grupy Lombard. Najbardziej znane piosenki Ostrowskiej to „Meluzyna” czy nagrane z Lombardem „Mister Of America”, „Gołębi puch” oraz „Szklana pogoda”.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Karierę rozpoczęła pod koniec lat 70. w grupie Vist, którą tworzyła z Wandą Kwietniewską, Grzegorzem Stróżniakiem i Andrzejem Sobolewskim. W 1981 r. dołączyła do Lombardu, z którym nagrała „Śmierć dyskotece!”, „Wolne od cła”, „Szara maść” czy „Kreacje”.

Po zawieszeniu działalności Lombardu w 1991 roku, artystka postawiła na solową karierę. Pierwsza solowa płyta Ostrowskiej to „Alchemia” z 1999 roku, która promowały takie single jak „Lawa”, „Tak jak pierwszy raz”, „Cisza jak dziś” i „Teraz kiedy wiem”.

Łącznie Małgorzata Ostrowska wydała dotychczas 10 albumów studyjnych – m.in. płyty „Przed świtem”, „Instynkt”, „Moja Kolekcja”, „Słowa”, „Na świecie nie ma pustych miejsc”, „Piękna pani Meluzyna” czy „Kidawa”. 

Udział w finałowym zakończeniu senioraliów jest bezpłatny. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama