Trzy nagrody dla Cafe Racer, motocykla produkcji Game Over Cycles – firmy, która w Rzeszowie buduje salon Harley-Davidson i sesja zdjęciowa na okrągłej kładce dla amerykańskiego magazynu „Easy Rider” z miastem w tle – takie sukcesy może odnotować Stanisław Myszkowski, właściciel firmy.

[Not a valid template]

 

Piękna kobieta i rdzawo-rudy niesamowity motocykl, okrągła kładka i Rzeszów nocą. Czy miłośnicy warczących silników mogą sobie wyobrazić piękniejsze widoki? Chyba nie.

Tak pięknie w centrum stolicy Podkarpacia stało się za sprawą czwartkowej sesji zdjęciowej, w której główną rolę odegrał customowy Cafe Racer (Harley-Davidson Sporster 883).

– Ta sesja to efekt tego, że prasa z całego świata zaczęła się interesować naszym nowym motocyklem. Niedawno odezwał się do nas magazyn „Easy Rider”, który chciał mieć miejskie zdjęcia maszyny z modelkami – wyjaśnia Stanisław Myszkowski, właściciel firmy Game Over Cycles  z Lisich Jam pod Lubaczowem.

Najważniejsze elementy

GOC od kilku miesięcy buduje w Rzeszowie pierwszy we wschodniej części naszego kraju salon legendarnej marki Harley-Davidson. Salon w Rzeszowie powstaje przy ulicy Ludwika Chmury, niedaleko drogi dojazdowej do strefy Dworzysko. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

– Zdecydowaliśmy się na okrągłą kładkę, aby uchwycić na fotografiach najważniejsze elementy panoramy Rzeszowa – mówi Stanisław Myszkowski.

To właśnie Game Over Cycles jest twórcą Cafe Racer. Motocykl został stworzony dla Hard Rock Cafe Kraków. Maszyna łączy świat motoryzacji ze światem muzyki. Koncept ten objawia się obecnością w konstrukcji elementów wyglądających jak instrumenty lub sprzęt muzyczny, a zarazem będących w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla.

„Muzycznymi” elementami konstrukcji są m.in. tylny wahacz imitujący gryf od gitary, pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, jak na płytach winylowych, siedzenie skórzane, na którym jest wytłoczony zapis nutowy refrenu piosenki „Highway to hell” zespołu AC/DC, filtr powietrza w kształcie mikrofonu.

Jest także osłona cewek w kształcie gitary zawierająca mechanizmem ssania, w którym wajcha tremolo jest mechanizmem do zaciągania ssania w gaźniku, skrzynka na akumulator w kształcie wzmacniacza, układ wydechowy z regulacją dźwięku, czy dźwignia zmiany biegów imitująca wyglądem ramię gramofonu.

Znaczny sukces 

Oryginalność i wyjątkowość Cafe Racer spowodowało również, że motocykl w Austrii podczas European Bike Week – największej tego typu imprezie w Europie – zdobył aż trzy nagrody: pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” oraz prestiżową nagrodę publiczności – „People’s Choice Award”.

Maszyna została również wyróżniona w konkursie zorganizowanym przez firmę Custom Chrome Europe – jednego z największych w Europie dostawców części do motocykli Harley-Davidson. W Custom Chrome Europe Faaker See Championship Cafe Racer zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley”.

– Podczas konkursów zaprezentowało się 110 motocykli, także nasze zwycięstwo to znaczny sukces – chwali się Stanisław Myszkowski.

Budynek powstającego rzeszowskiego salonu Harley-Davidson, obecnie jest już w tzw. stanie surowym.

– W przyszłym tygodniu zacznie się wstawianie stolarki okiennej i fasad szklanych. W październiku zaczniemy zewnętrzne tynkowanie, a w listopadzie przyjdzie czas na robienie wnętrz. Chcemy, aby do końca roku budynek był już skończony – zdradza nam Stanisław Myszkowski.

W lutym otwarcie

Salon będzie dużym obiektem o powierzchni 1150  m kw. W jednej części będzie mieścił się salon Harley-Davidson(250 m kw.) oraz serwis (ponad 350 m kw.), a także  salon wystawowy Game Over Cycles połączone z muzeum motoryzacyjnym. W górnej części obiektu ma się również pojawić restauracja.

Budynek będzie charakteryzował dziesięciometrowy pylon wykonany z „pordzewiałej” stali w kształcie silnika Harleya. Obiekt został zaprojektowany przez Andrzeja Depę z pracowni Archi, a wykonawcą jest firma SB Complex. Inwestycja ta pochłonie około 4 mln zł.

Kiedy możemy się w takim razie spodziewać otwarcia? – Nie mamy jeszcze konkretnej daty, ale chcielibyśmy, aby to był początek sezonu, czyli zapewne gdzieś w lutym – zapowiada Myszkowski.

Firma Game Over Cycles jest znana już na całym świecie, istnieje od 2012 r. Najbardziej znanym motocyklem firmy jest Behemoth Bike, customowa maszyna zainspirowana i powstała we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama