Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Rząd przedłużył ograniczenia związane z koronawirusem. Od razu zareagowały na to rzeszowskie instytucje kultury. 

Do 19 kwietnia przedłużono dotychczasowe ograniczenia m.in. w przemieszczaniu się, zakazie wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego. Wciąż też obowiązuje zakaz korzystania z parków, lasów, bulwarów, zamknięte są restauracje, kina i teatry. Do odwołania jest również zakaz organizacji imprez masowych i zgromadzeń.

W czwartek Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłosił, że przedłuża zawieszenie swojej działalności artystycznej do odwołania. Bilety kupione w kasach teatru na wydarzenia, które odwołano, można zwrócić w kasach teatru po wznowieniu jego pracy. 

W przypadku biletów kupionych przez internet, „Siemaszka” zwróci pieniądze na konta automatycznie do 30 dni. Nie ma potrzeby informowania pracowników kas. „Wszystkich widzów proszę o wyrozumiałość” – zaapelował w czwartek Jan Nowara, dyrektor „Siemaszki”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedstawiciele teatru poinformowali, że w okresie obowiązywania obostrzeń będzie on prowadził działania w internecie, w tym warsztaty online dla uczniów szkół zgłoszonych do udziału w projekcie, którego inicjatorem są samorząd województwa podkarpackiego i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Także w czwartek Estrada Rzeszowska poinformowała, że w dniach 15-17 maja nie odbędzie się Carpathia Festival. Nowy termin festiwalu nie jest znany. Wcześniej odwołano Święto Paniagi, planowane na 3 maja. Za względu na zagrożenie epidemiologiczne Teatr Maska odwołał Festiwal Teatrów Ożywionej Formy “Maskarada” (w dniach 6-9 maja)

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama