Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Na bezpłatne zwiedzanie Rzeszowa śladami Centralnego Okręgu Przemysłowego zaprasza wszystkich zainteresowanych Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna. Spacery z przewodnikiem po stolicy Podkarpacia odbędą się w trzy ostatnie weekendy sierpnia oraz we wrześniu.

Uczestnicy bezpłatnych spacerów po Rzeszowie poznają historię budynków, pomników i innych obiektów stanowiących dziedzictwo COP. Nie zabraknie ciekawostek związanych z historią miasta i procesem jego rozwoju w czasach przedwojennych.

Oferta spacerów to propozycja zarówno dla turystów, którzy chcą poznać Rzeszów, jak i mieszkańców miasta oraz okolic ciekawych historii swojej małej ojczyzny.

– Gdyby nie Centralny Okręg Przemysłowy nasze miasto wyglądałoby dziś z pewnością zupełnie inaczej. Niewielu mieszkańców o tym wie. Często nie doceniamy miejsca, w którym żyjemy, a tymczasem punkty i budynki, obok których na co dzień w pośpiechu przechodzimy, skrywają naprawdę ciekawe historie – mówi Izabela Dziubek, koordynator przedsięwzięcia z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Podkreśla też, że spacery śladami COP to atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu w weekend.

Weekendowe spacery wzbogacone komentarzem przewodnika, pozwolą później jego uczestnikom z większą świadomością przemierzać rzeszowskie ulice. Być może staną się one także inspiracją do kolejnych, tym razem indywidualnych, wędrówek po mieście i zgłębiania jego tajemnic.

Bezpłatne zwiedzanie Rzeszowa organizowane jest przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu „Śladami COP-u po Rzeszowie” realizowanego przy wsparciu Urzędu Miasta Rzeszowa.

Spacery odbędą się w dniach 12, 13, 19, 20, 27 sierpnia oraz 2, 3 i 10 września o godz. 13:00. Zbiórka przed studnią na rzeszowskim Rynku.

Konieczne są wcześniejsze zapisy, prowadzone w Punkcie Informacji Turystycznej w Trasie Podziemnej, pod adresem e-mail: prot@podkarpackie.travel, telefonicznie pod numerem tel. 17 875 47 74. Liczba miejsc na zwiedzanie ograniczona.

Informacje o całym szlaku Centralnego Okręgu Przemysłowego można znaleźć na stronie internetowej www.cop.podkarackie.travel

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.