Śledztwo ws. śmierci adwokatki z Rzeszowa. Policja opublikowała kolejne zdjęcia

0
Reklama

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie ujawniła kolejne zdjęcia z osobami, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności śmieci 38-letniej Aleksandry K., znanej adwokatki z Rzeszowa. 

 

Pierwsze zdjęcia policja publikowała w połowie kwietnia br. Są na nich osoby, które feralnej nocy sylwestrowej z 31 grudnia 2017 r. na 1 stycznia 2018 r. ok. godz. 4:00 przechodziły ulicy Podwisłocze i mogły się mijać z Aleksandrą K. Zwłoki kobiety znaleziono po czterech tygodniach – 29 stycznia w Wisłoku w podrzeszowskim Łukawcu (gmina Trzebownisko).

We wtorek rzeszowska policja opublikowała kolejne zdjęcia osób, zarejestrowanych przez monitoring. Osoby te, jak twierdzą policjanci, mogły widzieć rzeszowską adwokatkę w dniu zaginięcia albo posiadają “istotne” informacje dla śledztwa, które dotyczy “pozbawienia wolności i nieumyślnego spowodowania śmierci” Aleksandry K.

Także i w tym przypadku policja opublikowała zdjęcia z sylwetkami osób, nie ujawniając ich twarzy. Policja liczy, że osoby te rozpoznają się na zdjęciach i same zgłoszą się do organów ścigania. Zostałyby przesłuchane w charakterze świadków. 

Osoby, które rozpoznają siebie lub wizerunki osób na zdjęciach, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Rzeszowie osobiście lub pod numerami telefonów: 17 858 32 50, 17 858 33 30 lub z dyżurnym komendy, tel. 17 858 33 10 lub 112. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 

Do tej pory nie ma żadnych dowodów na to, że związek ze śmiercią Aleksandry K. mogły mieć osoby trzecie. W samobójstwo nie wierzy rodzina adwokatki. To ona walczy o to, by prokuratura nie umarzała sprawy i znalazła winnych śmierci 38-latki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: