Zdjęcie: Patrycja Mazur / Rzeszów News
Reklama

Defilada, apel pamięci, a także Bieg Niepodległościowy, koncerty i wystawy – tak właśnie Rzeszów będzie obchodził 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę 11 listopada z okazji Święta Niepodległości w Rzeszowie odbędzie się szereg uroczystości patriotycznych. W stolicy Podkarpacia oficjalne świętowanie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą świętą w kościele farnym.

Następnie o 11:15 odbędą się uroczystości patriotyczne przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli w ramach których nastąpi złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów. Ponadto, zostanie odśpiewany hymn państwowy i nastąpi podniesienie flagi narodowej.

Podczas uroczystości głos zabiorą wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, oraz Władysław Ortyl, marszałek województwa. Patriotyczne wydarzenie uświetni również apel pamięci i salwa honorowa. Po zakończeniu uroczystości nastąpi również złożenie kwiatów i wiązanek oraz defilada.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości 11 listopada będzie można również świętować na sportowo, ponieważ w tym dniu odbędzie się już V PKO Bieg Niepodległości ulicami Rzeszowa. Impreza rozpocznie się o godz. 12:00 przy Centrum Handlowym Plaza.

Artystyczno-patriotyczne doznania będzie można kontemplować z kolei od godz. 13:00 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (ul. Grunwaldzka 15). W ramach koncertu wystąpi kwartet smyczkowy, chór Stowarzyszenia „Passionart” i soliści Filharmonii Krakowskiej.

Na miłośników sztuki w urzędzie będą również czekać wystawy: „Józef Piłsudski. Dziadek”, „Legiony to… Piosenka i pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego”.

W niedzielę (12 listopada) na scenie rzeszowskiego Rynku odbędzie się koncert Rodziny Jednego Serce Jednego Ducha, na którym pojawi się: Jan Budziaszek, Dariusz Kowalski oraz Leopold Twardowski. Muzyczno-poetyckie wydarzenie nosi nazwę  „Wieczór Patriotyczny” i rozpocznie się o godz. 16:00.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama