Zdjęcie: Mariusz Sady / Speedway Stal Rzeszów
Reklama

Na nic się zdało odwołanie władz Speedway Stal Rzeszów na odmowę przyznania klubowi licencji do jazdy w Nice 1. Lidze Żużlowej. Decyzja jest ostateczna.

O swojej decyzji w środę 19 grudnia poinformował zarząd Polskiego Związku Motorowego, który w lakonicznym komunikacie podał jedynie, że odwołania od poprzedniej decyzji PZM pozytywnie rozpatrzono tylko klubu Orzeł Łódź. Odwołanie Stali Rzeszów oddalono, co oznacza, że w nowym sezonie w Nice 1. LŻ nie zobaczymy rzeszowskiej drużyny.

Powody odrzucenia odwołania Stali Rzeszów nie są znane, ale nie jest tajemnicą, że klub jest skonfliktowany z byłymi zawodnikami, nie ma do końca rozliczonych kontraktów, ma zaległości wobec miasta, Urzędu Skarbowego i ZUS. Prawdopodobnie to zdecydowało, że PZM nie przyznał klubowi licencji na jazdę w Nice 1. LŻ. 

Na początku grudnia, gdy przyszła pierwsza informacja, że Stal nie dostała licencji, klub stwierdził, że osoba zajmująca się przygotowaniem dokumentów dopuściła się zaniedbania i nie skompletowała wszystkich zaświadczeń.

Ireneusz Nawrocki, prezes Speedway Stal Rzeszów, zapewniał, że brakujące dokumenty zostaną dosłane, a odwołanie od niekorzystnej decyzji będzie skuteczne. “Każdy rzeszowski Kibic żużla będzie mógł już spać spokojnie” – informował klub. Stało się jednak inaczej.

W między czasie władze Stali zapowiadały, że po otrzymaniu licencji “wyprostują” sytuację klubu i wokół niego “oczyszczą atmosferę”, co miało potwierdzić ich “dobre intencje”. Wiarygodność Nawrockiego, który przejął klub przed poprzednim sezonem, spadła do zera.

Klub nie ukrywał, że sytuacja jest “mocno napięta”, nie było chętnych na kupno karnetów, ich sprzedaż w Centrum Handlowym Plaza wstrzymano do odwołania. Na razie nie wiadomo, czy Ireneusz Nawrocki pozostanie w Stali. Jego celem było wprowadzenie drużyny do ekstraligi żużlowej. 

W środę, już po wydaniu decyzji PZM, Stal wydała krótkie oświadczenie, w którym napisano, że czeka klub czeka na uzasadnienie odmowy przyznania mu licencji.

“Będziemy walczyć do końca wszystkimi dostępnymi środkami. Nie po to budowaliśmy taką drużynę w Stali, która wywalczyła awans na torze, aby teraz się poddawać!” – napisano w oświadczeniu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

 1. Panie Nawrocki posiadam pojazd z webasto to mogę co najwyżej pożyczyć ci na kilka dni i nocy zamkniesz się w środku
  Odcholuje Cię w piękne Bieszczady gdzie niema zasiegu
  Proszę tylko nie gadaj już nic do wiosny

 2. No to jak to jest ;
  Nie spłacone składki :wobec miasta/ skarbowego i w zusie a ponadto konflikty z zawodnikami normalne cyrki a tak było milo i wesoło klimat był iście rodzinny wszystko grało jajecznice rano serwowano zawodnikom a tu prosze wyszły jaja rozbite tylko nie na patelni no wyszły śmierdzące jaja i kto ten smród teraz bedzie wąchał
  I to przed świętami – Ach !

 3. jaka piłka?zaorać przecież tam nie ma piłki od 30 lat.zabrać kase na piłke po co płacic cieniasom w 4lidze.dzieci tam wpuścic niech grają będzie ciekawiej.

 4. Teraz jeszcze zlikwidować te słupy dookoła toru, zrobić nową pełnowymiarową podgrzewaną płytę boiska i będzie tylko piłka na Stali.

 5. Art nie oddaje całości problemu, Stal nie dostała licencji na żadne rozgrywki, a nie tylko na 1 ligę, więc w 2019 nie jeździ wcale@ Krótko pisząc koniec żużla w Rzeszowie!

 6. Żadne trybuny bo zamiast stadionu koledzy planują mieszkalny wieżowiec z galerią (oczywiście handlową) u podstaw.
  Atrakcją dla mieszkańców będą wyścigi na 1/8 mili (od świateł do świateł), a w godzinach szczytu bójki frustratów spędzających 10% życia w korku.

 7. Nasuwa sie proste pytanie ;
  Kto tu kogo robi w ciula i kto tu z Kibicami gra w kiczki na małe bramki ?
  Chodze na żużel od 1956 roku czyli 62 lata kto tu ze mnie łacha drze
  Ja sie w końcu zapytowywuję – jaka jest ta prawda bo jak widać tych prawd jest kilka czyli tak jak mi w 1975 Baca w Zakopanem gadoł ;

  Czyli prawda – tyz prawda i gówno prawda no to z jaką prawdą mamy w tym wypadku do czynienia ?
  Czyli co bedzie Pikuś i wyścigi na rolkach dookoła Ratusza : Uff!

Comments are closed.