Stal Rzeszów z Gregiem Hancockiem! Ireneusz Nawrocki zbawcą rzeszowskiego żużla?

Fani rzeszowskiego żużla w końcu się doczekali. Speedway Stal Rzeszów ma już skompletowany skład na nowy sezon żużlowy w drugiej lidze. W drużynie będzie jeździł Amerykanin Greg Hancock. 

 

Skład rzeszowskiej drużyny został ogłoszony w poniedziałek po godz. 18:00 w rzeszowskim ratuszu. Oprócz dziennikarzy, licznie przybyli także fani żużla. Na nogi ma go postawić Ireneusz Nawrocki, biznesmen z Bielska Białej, który przejął spółkę Speedway Stal Rzeszów i został jej prezesem. Jego zastępcą jest Marcin Janik. 

Plany Nawrockiego zburzyła niespodziewana degradacja Stali Rzeszów do drugiej, najniższej klasy rozgrywek polskiego żużla. – Trochę się pomieszało – mówił w ratuszu Ireneusz Nawrocki. – Ale trudno, może i dobrze. Bardzo chcemy wzmocnić szkolenie. Czasami warto zejść niżej, żeby się mocniej odbić, a tym samym mocniej podskoczyć – uważa biznesmen. 

Najważniejszym zawodnikiem drużyny jest czterokrotny indywidualny mistrz świata 47-letni Greg Hancock, który podpisał z klubem trzyletni kontrakt. Hancock specjalnie na konferencję przyjechał do Rzeszowa. Miał na sobie klubowy szalik.

– Dzień dobry – powitał łamaną polszczyzną dziennikarzy i kibiców Amerykanin. – Ostatnie 24 godziny były zwariowane, bilet do Rzeszowa zabukowałem dopiero o 8:00 rano. Dlaczego wybrałem Rzeszów? Postanowiłem zmienić coś w swoim życiu, odseparować się od Ekstraligi. Propozycja pana Nawrockiego to interesujące wyzwania. Mam nadzieję, że jazda z powrotem będzie sprawiała mi przyjemność – mówił Greg Hancock. 

Pozostali zawodnicy Stali Rzeszów to: Brytyjczyk Lewis Rose, Australijczyk Aaron Summers. Obaj też mają trzyletnie kontrakty. Do Rzeszowa wracają Maciej Kuciapa i Dawid Stachyra. Skład uzupełnią: Brytyjczyk Kyle Howarth, Edward Mazur, Australijczyk Rory Schlein, Duńczyk Nicklas Porsing, Australijczyk Nick Morris, Tomasz Jędrzejak. Oni mają roczne kontrakty. 

Juniorzy to: Patryk Wojdyło, Mateusz Rząsa, Michał Curzytek, Aureliusz Bieliński, Arkadiusz Potaniec. Zespół wspólnie poprowadzą Mirosław Kowalik i Janusz Stachyra. Trzecim trenerem został Greg Hancock, który ma się zajmować także szkoleniem młodzieży. 

– Greg zapewni lepszą przyszłość młodzieży – liczy na to Marcin Janik. – Greg Hancock będzie naszym mentorem. Młodzi zawodnicy będą mogli się od niego uczyć – twierdzi Janusz Stachyra. – Chciałbym, żeby ta drużyna była jak rodzina – dodawał Ireneusz Nawrocki. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Z nowego inwestora dla rzeszowskiego żużla cieszą się także władze Rzeszowa. – Żużel ma w Rzeszowie 70-letnią tradycję. To sport kultowy, gromadzi największą widownię w naszym mieście. Zaczyna się nowa era tego sportu w Rzeszowie – uważa wiceprezydent miasta Marek Ustrobiński. 

Podstawowy cel? To szybki awans do pierwszej ligi, a potem do Ekstraligi. – Udało nam się zmontować bardzo fajną drużynę. Chcemy od razu awansować do pierwszej ligi. Stali Rzeszów oddam serce. To będzie mój klub – deklaruje Mirosław Kowalik. 

Wraz z przyjściem Ireneusza Nawrockiego kibice wiążą duże nadzieję, że rzeszowski żużel powróci do najlepszych swoich lat.

– Udziały w spółce przejąłem. Są jeszcze do załatwienia sprawy notarialne. Wszystkie długi są spłacone. Jestem w trakcie przejmowania spółki akcyjnej. Mogą wyjść jeszcze różne rzeczy, ale liczę się z tym. Jeżeli ktoś myśli, że się przestraszę, gdy kolejny trup wypadnie z szafy, to się grubo myli. W Rzeszowie kupię mieszkanie, tutaj będzie mieszkał – zapowiedział Ireneusz Nawrocki.

Ceny biletów na nowy sezon jeszcze nie są znane. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama