Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa

Stanisław Sienko, były wiceprezydent Rzeszowa, został nowym dyrektorem Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Nowej pracy nadal szuka Andrzej Gutkowski.

Po tym jak 10 lutego br. z funkcji prezydenta Rzeszowa po 18 latach zrezygnował Tadeusz Ferenca, automatycznie stanowiska stracili także trzej jego zastępcy: Marek Ustrobiński, Stanisław Sienko i Andrzej Gutkowski. Już po kilku dniach nową pracę miał Ustrobiński – został prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie

Niedługo później do MPWiK na funkcję kierownika laboratorium został powołany Stanisław Sienko. Spekulowało się, że do miejskiej wodnej spółki trafi także Andrzej Gutkowski. Tak się jednak nie stało. Gutkowski był przymierzany jeszcze do innej spółki, podległej miastu – Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

– Andrzej Gutkowski u nas nie pracuje – zapewnia Sławomir Progorowicz, prezes MPGK.

Wspomniany Stanisław Sienko, który w ratuszu nadzorował m.in. edukację, pracę w MPWiK właśnie zakończył. Dlaczego? Bo został nowym dyrektorem Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Sienko z wykształcenia jest chemikiem. Jest w grupie ośmiu innych dyrektorów placówek oświatowych, na które w ostatnim czasie ogłoszono konkursy. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dyrektorem Przedszkola Publicznego nr 20 została Monika Czerwińska, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 – Dorota Nowak-Maluchnik, ZSP nr 7 – Witold Bieńko, Zespołu Szkół Technicznych – Edyta Niemiec, Zespołu Szkół Energetycznych – Zbigniew Zagrodnik, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego – Robert Barłowski, Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 – Monika Welc, II Liceum Ogólnokształcącego – Andrzej Szymanek.

Nie udało się wybrać nowego dyrektora Przedszkola Publicznego nr 46. Tam nie zgłosił się żaden kandydat.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama