Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężyli w maratonie programistycznym Microsoft. Pokonali z dużą przewagą najlepsze drużyny informatyczne z 34 uczelni z całej Polski.

W 24-godzinnym maratonie programistycznym „Noc żywych deweloperów” organizowanym przez Microsoft Polska zwyciężyli studenci z Rzeszowskiej Grupy.Net WSIiZ, działającej w ramach Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych WSIiZ.

– Bardzo cieszę się z sukcesu moich podopiecznych. Wiedziałem, że z konkursu wrócą z dobrym wynikiem, bo skład zespołu nie został wybrany przypadkowo. Studenci, którzy pojechali na maraton, sprawdzili się już wielokrotnie w imprezach o podobnym charakterze. Jednak skala sukcesu przerosła oczekiwania moje i zawodników. Zwycięstwo to efekt systematycznej pracy w ramach inicjatyw organizowanych przez koło naukowe – podkreśla dr Marek Jaszuk, opiekun Koła Naukowego Nowych Technologii Programistycznych Adiunkt w Katedrze Zastosowań Systemów Informatycznych WSIiZ.

Zwycięska drużyna ma międzynarodowy skład studentów: Michał Ręczkowicz, Ivan Mazur, Vadim Melnyk, Grzegorz Wlazło, Bartek Czubak, Krzysztof Rachwał. Jak twierdzą uczestnicy i opiekun koła naukowego, poziom konkursu był w tym roku bardzo wysoki.

– Był to najlepiej zorganizowany hackathon w jakim brałem udział. Poziom był bardzo wysoki i do końca nie wiedzieliśmy, czy się uda. W końcu byli to najlepsi informatycy z każdej uczelni, więc tym bardziej cieszy zwycięstwo – mówi Michał Ręczkowicz, członek zwycięskiej ekipy.

Uczestnicy przygotowywali aplikacje z różnych kategorii m.in. gra komputerowa, aplikacja świąteczna, freestyle, moje miasto – moja uczelnia. Równocześnie zajmowali się programowaniem większej, całodobowej aplikacji. Oprócz kryterium czasowego, którego przekroczenie wiązało się z utratą punktów, liczyła się przede wszystkim jakość wykonanych programów.

Studenci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po pierwszym etapie zajmowali 3 miejsce, jednak w dogrywce udało im się odrobić stratę i ostatecznie zwyciężyć w konkursie, zdobywając znaczną przewagę punktową.

Nagrodą jest impreza integracyjna dla koła uczelnianego sponsorowana przez Microsoft Polska, której szczegóły ustalają sami zwycięzcy.

Wyniki, jakie uzyskały 3 najlepsze drużyny:
1. WSIiZ Rzeszów – 2125 pkt
2. Politechnika Opolska – 1560 pkt
3. Grupa IT Poznań – 1540 pkt

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama