Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Rzeszów także i w tym roku odwiedzi słynna bożonarodzeniowa ciężarówka Coca-Coli. Zaangażowanie mieszkańców opłaciło się!

Koncern w poniedziałek ogłosił, że to właśnie Rzeszów będzie 10. miastem w Polsce, które w grudniu odwiedzą kultowe ciężarówki Coca-Coli, znane z telewizyjnych reklam od lat 90.

Ostatnie miasto wybierali internauci, wcześniej było wiadomo, że ciężarówki przyjadą do Gdańska, Bydgoszczy, Płocka, Łodzi, Poznania, Kielc, Rybnika, Ostrowa Wlk. i Krakowa. Rzeszów walczył o ciężarówkę w głosowaniu internautów – do 28 listopada, do 10:00. 

I rywalizację wygrał! Na Rzeszów oddano ponad 7,1 tys. głosów, drugi był Inowrocław (5,6 tys. głosów), trzecie miejsce zajął Włocławek (2 tys. głosów). W rywalizacji brały udział także: Łowicz, Gorzów Wlkp., Nysa, Koszalin, Sieradz, Dzierżoniów i Sławno. 

Data przyjazdu ciężarówki Coca-Coli do Rzeszowa jest w tej chwili ustalana. Stanie się to między 19 a 23 grudnia, bo ostatnim przystankiem wytypowanych wcześniej miast jest Ostrów Wlk. Tam kultowa ciężarówka zaparkuje 18 grudnia. 

Jarmark bożonarodzeniowy 

W Rzeszowie ciężarówka Coca-Coli będzie jedną z atrakcji Świątecznego Miasteczka, które zostanie otwarte 3 grudnia i będzie czynne do 31 grudnia. Pierwszego dnia, o 14:00, ulicą 3 Maja ruszy parada Świętego Mikołaja, który na Rynku od 15:00 rozda dzieciom prezenty.

3 grudnia o godz. 16:00 na Rynku będzie można podziwiać iluminacje świetlne, a o 16:10 rozpocznie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalistów MDK Rzeszów, Rzeszowianka MDK Rzeszów, uczniów Szkoły Podstawowej nr 28. 

Stałym elementem Świątecznego Miasteczka będzie jarmark bożonarodzeniowy. Wzorem ubiegłych lat, na Rynku stanie 20 domków świątecznych, w których kupicie sery, wędliny regionalne, ceramikę, baklawę, miody, wino, piwo grzane, żurek, bigos, szaszłyki. 

Wystawcy będą także sprzedawać biżuterię z kamieni naturalnych, szopki, aniołki, stroiki, kosmetyki naturalne, karpia suszonego i smażonego, cydr, proziaki, naczynia, ozdoby świąteczne oraz zabawki dla najmłodszych. 

Jarmark bożonarodzeniowy będzie czynny od poniedziałku do soboty, od godz. 13:00 do 21:00, w niedziele od 11:00 do 21:00. Miasteczko będzie zamknięte 24 i 25 grudnia. 

Festiwal Czekolady 

Ponadto w Świątecznym Miasteczku w dniach 16-18 grudnia (piątek, sobota, niedziela) odbędzie się Festiwal Czekolady, a jeszcze wcześniej, 8 grudnia, blisko rzeszowskiego Rynku zaparkuje Świąteczny Konwój Radia ZET

Podobnie jak w poprzednich latach, na Rynku będzie także karuzela oraz zjeżdżalnie dla dzieci. W tym roku lodowiska nie będzie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama